Beszámolók a spanyol, olasz, angol, és német meccsekről – FRISSÜL, VIDEÓ!

Európa – A Man. City kiütötte a Chelsea-t, Dárdaiék kikaptak, nyert a Bayern és az MU, kiütéses Real Madrid siker.

Forrás: Reuters

A Real Madrid 5-1-re győzött a kiesőhelyen álló Getafe otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombati játéknapján.

A Real első találatát szerző Karim Benzemának ez volt a 22. bajnoki gólja a mostani szezonban, ezzel megdöntötte egyéni csúcsát a spanyol élvonalban, amit a 2011/12-es szezonban ért el 21 góllal. Rajta kívül Isco, Gareth Bale, James Rodriguez és Cristiano Ronaldo volt eredményes a vendégek részéről.

Spanyolország, La Liga, 33. forduló

Getafe–Real Madrid 1–5 (Sarabia 84., ill. Benzema 29., Isco 40., Bale 50., J. Rodríguez 88., C. Ronaldo 92.)

Las Palmas–Sporting Gijón 1–1 (Bigas 3., ill. Jony 48.)

Eibar-Real Sociedad 2-1 (Enrich 32., Escalante 58., ill. Zurutuza)

A német élvonalbeli bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójában a Dárdai Pál vezette Hertha 2-1-es vereséget szenvedett a Hoffenheim otthonában, és mivel a Bayer Leverkusen nyerni tudott a Huszti Szabolccsal a kezdőben felálló Eintracht Frankfurt ellen, így átvette a harmadik helyet a tabellán. A Kleinheisler László is foglalkoztató Werder Bremen nagy bravúrt hajtott végre hazai pályán, ahol 3-2-re verte a Wolfsburgot, amelynek tovább a rossz szériája, immár öt mérkőzés óta nyeretlen.

A Bayern München nagyszerű második félidei teljesítményének köszönhetően 3–0-ra legyőzte a Schalkét. Robert Lewandowski duplája és Arturo Vidal gólja azt jelenti, hogy a Bayern újabb lépést tett a bajnoki cím felé.

Németország, Bundesliga, 30. forduló

Leverkusen–Eintracht Frankfurt 3-0 (Kampl 70., Brandt 76., Bellarabi 90.)

Augsburg–Stuttgart 1-0 (Finnbogason 36.)

Werder Bremen–Wolfsburg 3-2 (Pizzaro 32., büntető, Bartels 74., Yatabare (83.) ill. Guilavogui 36., Dost 87.)

Hoffenheim–Hertha 2-1 (Schar 33., Uth 86., ill. Stark 26.)

Darmstadt–Ingolstadt 2-0 (Rausch 51., Wagner 85.)

Bayern München–Schalke 3–0 (Lewandowski 54., 63., Vidal 73.)

A bajnokság állása: 1. Bayern München 78 pont, 2. Borussia Dortmund 68., 3. Bayer Leverkusen 51., 4. Hertha BSC 49., 5. Mönchengladbach 45., 6. Mainz 45.

Az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 33. fordulójának a szombati nyitómeccsén a múlt héten az AS Roma ellen döntetlent játszó Bologna ezúttal hazai pályán pont nélkül maradt, miután hazai pályán drámai végjáték után - Andrea Belotti volt eredményes büntetőből a 93. percben - kikapott a Torinótól.  Az Inter hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Napolit, ezzel három pontra megközelítette a tabella harmadik helyén álló, egy meccsel kevesebbet játszó Romát, míg a Juve tovább növelheti az előnyét a Napolival szemben.

Olaszország, Serie A, 33. forduló

Bologna–Torino 0-1 (Belotti 93., büntető)

Carpi–Genoa 4–1 (Di Gaudio 45+4., Lollo 45+5., Pasciuti 49., Sabelli 86., ill. Pavoletti 34.)

Inter–Napoli 2–0 (Icardi 4., Brozovic 44.)

A bajnokság állása: 1. Juventus 76 pont, 2. Napoli 70., 3- AS Roma 64., 4. Inter 61., 5. Fiorentina 56., 6. AC Milan 49.

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) 34. fordulójának szombati nyitómérkőzésén a Norwich City és a Sunderland vívott egymással kiesési rangadót, végül a vendég csapat örülhetett Fabio Borini, Jermain Defoe és Duncan Watmore góljának köszönhetően, így egy meccsel kevesebbet játszva egy pontra közelítette meg a már nem kieső helyen álló riválisát.

A Manchester United 1-0-ra legyőzte a sereghajtó Aston Villát. A találkozó egyetlen gólját szerző Marcus Rashford az első játékos, aki legalább négy bajnoki találatig jutott a 19. születésnapja előtt a Manchester United színeiben. Újabb vereségével az Aston Villa immár biztosan kiesik a Premier League-ből az idény végén.

A West Bromwich Albion csatára, Saido Berahino két büntetőt is kihagyott a Watford elleni meccsen, amit csapata így 1-0-ra elveszített.

Sergio Agüero klasszikus mesterhármasával simán bevette a Stamford Bridge-et a sikerre éhesebb Manchester City. A City fölénye a 33. percben érett először góllá, amikor Agüero 16-oson kívülről megeresztett lövése akadt be a bal alsóba közben Cahill lábát is érintve.

A folytatásban Nasri kiugratását követően púpozta ki újra a hálót az argentin, aki a végén a Fernandinho buktatásáért megítélt tizenegyesből (Courtois kapus ki is állították) zárta le a meccset. A City felkapaszkodott a harmadik helyre a vasárnap esti Arsenal-Palace előtt.

Anglia, Premier League, 34. forduló

Norwich–Sunderland 0-3 (Borini 41., büntető, Defoe 53., Watmore 91.)

Everton–Southampton 1–1 (Mori 68., ill. Mané 76.)

Manchester United–Aston Villa 1–0 (Rashford 32.)

Newcastle United–Swansea City 3–0 (Lascelles 40., Sissoko 83., Townsend 89.)

West Bromwich Albion–Watford 0–1 (Watson 27.)

Chelsea–Manchester City 0–3 (Agüero 33., 54., 80. – a harmadikat 11-esből)

A bajnokság állása: 1. Leicester 72 pont, 2. Tottenham 65., 3. Manchester City 60., 4. Arsenal 59., 5. Manchester United 56., 6. West Ham 52.