Beszámolók a nemzetközi top bajnokságok vasárnapi mérkőzéseiről

Európa – Eljött Mourinho rémálma, botlott a Man. City, megint égett az Inter, kiszenvedte a Real, az Atléti elvesztette a veretlenségét.

Forrás:

Anglia

A Premier League 9. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Manchester Cityt 1-1-s döntetlent játszott a Southamptonnal, így jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a tabellát az Arsenal és a Manchester City előtt.

Az első félidőben a Manchester City kezdett jobban, ahogy azt megszokhattuk Guardiola csapatainál nagy fölény mutatkozott a labdabirtoklásban. Átütőerő azonban nem volt a világoskékek játékában, majd a 27. percben a semmiből, John Stones hibája után Nathan Redmond találatával megszerezték a vezetést a Szentek.

A félidőben a katalán mester cserére szánta el magát: lehozta a legnagyobb sztárját, a belga Kevin De Bruyne-t, a helyére a fiatal nigériai támadót, Kelechi Iheanachót küldte pályára, aki tíz percen belül meghálálta a bizalmat és egyenlített. A folytatásban a City dominált, de a győztes gólt nem tudta begyötörni, így a manchesteri csapat nem tudta lerázni az Arsenalt és a Liverpoolt sem, jelen pillanatban mindhárom csapatnak 20 pontja van a Premier League-ben.

A Premier League 9. fordulójának rangadóján a Chelsea 4-0-ra legyőzte a José Mourinho vezette Manchester Unitedet a Stamford Bridge-en.

A londoni kékek villámrajtot vettek, ugyanis már az első percben megszerezték a vezetést. Marcos Alonso labdája után Pedro lépett ki Blind és Smalling gyűrűjében, megtolta a labdát De Gea mellett és az üres kapuba lőtt. A 20. percben tovább nőtt a Chelsea előnye, egy jobb oldali szöglet után Ander Herrera szerencsétlenül ért bele a labdába, az érkező Gary Cahill tíz méterről a kapu közepébe lőtt. Blind a gólvonalon még megpróbált menteni, de a derekáról befelé pattant a labda.

A szünetben José Mourinho bedobta a hétközi Fener elleni meccs legjobbját, a korábbi Chelsea játékos Juan Matát, de ez sok változást nem hozott a meccs alakulásába. A 62. percben ismét a hazaiak szereztek gólt, Hazard kapott remek labdát a baloldalon, majd tíz méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Nyolc perccel később N'Golo Kante is feliratkozott a gólszerzők közé, miután Smallingot forgatta meg egy csellel, majd tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Az utolsó húsz percben Antonio Conte csapata megkegyelmezett és nem lőtt több gólt a Unitednek.

A Chelsea ezzel a győzelemmel a tabella 4. helyen áll, egy pontra a City-Arsenal-Liverpool hármas mögött, míg az MU a 7. helyről várhatja a folytatást.

Premier League, 9. forduló

Manchester City–Southampton 1-1 (Iheanacho 55. ill. Redmond 27.)

Chelsea–Manchester United 4–0 (Pedro 1., Cahill 20., Hazard 62., Kante 70.)

Németország

A német élvonalbeli bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában Gulácsi Péter csapata 3-1 verte a Werder Bremen együttesét, így továbbra is veretlen, és a második helyen áll.

Az abszolút újonc lipcsei gárda kapuját ezúttal is a magyar válogatott kapus védte, ismét kiválóan, Serge Gnabry góljánál kiszolgáltatott volt. Az RBL öt győzelemmel és három döntetlennel büszkélkedhet.

Nabil Bentaleb két és Max Meyer egy góljával a Schalke 04 labdarúgócsapata sima, 3–0-s győzelmet aratott a Mainz ellen. Sikerével a 14. helyre lépett előre a gelsenkircheni gárda.

Bundesliga, 8. forduló

RB Leipzig-Werder Bremen 3-1 (Keita 42., 74., Selke 94., ill. Gnabry 76.)

Schalke 04–Mainz 3–0(Bentaleb 23., 61., M. Meyer 48.)

Spanyolország

A galiciai derbiként ismert Celta Vigo–Deportivo La Coruna kiütéses, 4-1-es hazai sikerrel ért véget a spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) 9. fordulójában, ilyen nagy arányú Celta-győzelem a rangadón legutóbb 1985-ben fordult elő. A Sevilla hazai pályán 1-0-ra legyőzte az Atlético Madridot. A délutáni szuperrangadón két bombaformában lévő gárda, a Sevilla és az Atlético Madrid csapatott össze. A találkozó férfias küzdelmet hozott, sokáig úgy tűnt, hogy gól sem fog születni, azonban a 73. percben Luciano Vietto kiugratás után Steven N'Zonzi lépett ki ziccerben és higgadt a jobb alsó sarokba gurított a spárgázó Jan Oblak lába mellett. A gól után a Matracosok nagyobb fordulatszámra kapcsoltak, de Koke a 77. percben megkapta második sárga lapját, így emberhátrányban már nem sok esélyük maradt az egyenlítésre. A Villarreal a hosszabbításban lőtt góllal verte a Las Palmast.

A Real Madrid hazai pályán 2-1-re legyőzte az Athletic Bilbaót, így megelőzte a délután a tabella élére álló Sevillát.

Jól kezdett a Real Madrid, már a hetedik percben megszerezte a vezetést Karim Benzema közeli lövése után. A gól azonban felpörgette a vendégeket, különösen Sabin Merino volt aktív, aki negyed óra elteltével kihagyott egy ajtóablak helyzetet, azonban a 27. percben már összejött neki az egyenlítés.

A második félidőben a Királyi Gárda sebességet váltott és mindent egy lapra feltéve rohamozott, de úgy tűnt nem fog összejönni a győztes találat megszerzése, mert Ronaldóak sorra puskázták el a helyzeteket. A 84. percben azonban megtört a jég, a csereként beálló Álvaro Morata érkezett egy baloldali beadásra, elsőre még Gorka Iraizozt találta el, de a kapusról kipattanó labdát közelről a hálóba kotorta.

A spanyol válogatott támadónak ez volt a második gólja a bajnokságban, ráadásul vasárnap ünnepelte 24. szülinapját, így kijelenthető, hogy a legszebb ajándékkal saját magát lepte meg. A Real Madrid ezzel a győzelemmel 21 ponttal vezeti a bajnokságot a 20 pontos Sevilla, és a 19 pontos Barcelona-Villarrel páros előtt.

La Liga, 9. forduló

Celta Vigo–Deportivo La Coruna 4–1 (Mallo 32., Aspas 60., 82. – az elsőt 11-esből, Orellana 78., ill. Albentosa 37.)

Sevilla–Atlético Madrid 1–0 (N'Zonzi 73.)

Málaga–Leganés 4–0 (Jony 40. – 11-esből, C. Castro 42., S. Ramirez 57., Camacho 93.)

Villarreal–Las Palmas 2–1 (Sansone 64. – 11-esből, Bakambu 91., ill. K. Boateng 31.)Később:

Real Madrid–Athletic Bilbao 2–1 (Benzema 7., Morata 84. ill. Sabin 27.)

Olaszország

Az Udinese öt nyeretlen mérkőzés után érezhette meg újra a siker ízét, miután hazai pályán 3-1-re legyőzte a Pescarát az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 9. fordulójában. A Pescara szurkolók viszont kezdhetnek aggódni, ugyanis augusztus vége óta nem tudtak nyerni. Az Internazionale megint bukott, ezúttal az Atalanta vendégeként szenvedett vereséget a milánói gárda. Sorozatban harmadszor kapott ki Frank de Boer csapata, amely a holland edző állásába is kerülhet. A Lazio 2–1-re fordított a Torino ellen, ám végül be kellett érnie az egy ponttal a Torino otthonában, amely a 91. percben Ljajics révén tizenegyesből egyenlített.

Az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 9. fordulójában Nagy Ádám csapata, a Bologna sokáig vezetett a Sassuolo ellen, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal.

A magyar válogatott középpályás kezdőként kapott lehetőséget, és a 70. percig volt a pályán, amikor még 1-0-ra vezetett a Bologna. Végül Nagy nélkül, Alessandro Matri 87. percben lőtt góljának köszönhetően bukott két pontot a hazai csapat.

A Balogh Norbertet és Sallai Rolandot is foglalkoztató Palermo ezúttal az AS Roma otthonában szenvedett 4-1-es vereséget.

Balogh Norbert a sérülése miatt nem volt ott a vendég csapat keretében, míg Sallai Roland a cserepadról nézte végig a szicíliai gárda vereségét, amely így az utolsó előtti, 19. helyen áll a Serie A-ban.

Serie A, 9. forduló

Udinese–Pescara  3–1 (Thereau 9., 71. – az elsőt 11-esből, Zapata 93. – 11-esből, ill. Aquilani 74.)

Atalanta–Internazionale 2–1 (Masiello 10., Pinilla 88. – 11-esből, ill. Éder 50.)

Cagliari–Fiorentina 3–5 (Di Gennaro 2., Capuano 61., Borriello 77., ill. Kalinic 20., 40., 53., Bernardeschi 26., 32.)

Crotone–Napoli 1–2 (Rosi 89., ill. Callejón 17., Makszimovics 33.)

Empoli–Chievo 0–0

Torino–Lazio 2–2 (Falque 20., Ljajics 91. – 11-esből, ill. Immobile 71., Murgia 84.)

Bologna-Sassuolo 1-1 (Verdi 10., ill. Matri 87.)

AS Roma-Palermo 4-1 (Salah 31., Paredes 52., Dzeko 68., El Shaarawy 82., ill. Quaison 80.)