Beszámoló a szombati Európa-bajnoki felkészülési mérkőzésekről

Európa – A horvátok tízet, a franciák hármat lőttek. Az osztrákok is vereséggel hangoltak az Eb-re.

Szombat este további négy Európa-bajnoki felkészülési mérkőzést rendeztek. A horvátok gálát rendeztek San Marino ellen, már az első félidőben hat gólt lőttek, majd ezt a második játékrészben még néggyel fejelték meg, így kialakult a 10-0-s végeredmény.

Az osztrákok az Ernst Happel Stadionban 2-0-ra kikaptak a hollandoktól. Az Oranje a 8. percben szerzett vezetést Vincent Janssen találatával, majd a második játékrészben Georginio Wijnaldum is eredményes volt, így az Európa-bajnoki csoportellenfelünk főpróbája nem sikerült fényesre.

Ez Eb házigazda francia válogatott is gálát rendezett. A gallok az első félidőben Olivier Giroud sarkazós góljával kerültek előnybe, majd a félidő hajrájában az Ágyúsok támadója ismét betalált. A lefújás előtt klubtársa, Laurent Koscielny is megszerezte első gólját a válogatottban, így a franciák 3-0-s előnnyel mehettek a szünetre. A második félidőben a franciák visszavettek a tempóból, Didier Deschamps szövetségi kapitány hatot is cserélt, így megtört a hazaiak lendülete és maradt a háromgólos különbség.

A szlovák válogatott 0-0-s döntetlent játszott az északírekkel, a Ferencváros támadója, Stanislav Sesták nem kapott lehetőséget.

Európa-bajnoki felkészülési mérkőzések

Horvátország-San Marino 10-0 (Pjaca 20., Mandzukic 24., 36., 38., Srna 25., Perisic 40., Rakitic 50., Kalinic 59., 73., 84.)

Ausztria-Hollandia 0-2 (Janssen 9., Wijnaldum 66.)

Franciaország-Skócia 3-0 (Giroud 8., 35., Koscielny 40.)

Szlovákia-Észak-Írország 0-0