Beszámolók a nemzetközi top bajnokságok vasárnapi mérkőzéseiről

Európa – Nagyot bukott az Inter, szárnyal az RB Leipzig, Athletic fordítás a baszk rangadón.

Forrás: gazzetta.it

Anglia

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) nyolcadik fordulójában a Watford 1–0-ra nyert a Middlesbrough vendégeként, amely immár hat forduló óta nyeretlen és már a kiesés réme fenyegeti. A Southampton hazai pályán 3–1-re legyőzte a Burnleyt, a „szenteknél” Charlie Austin duplázni tudott, így nagyban hozzájárult a sikerhez.

Middlesbrough–Watford 0–1 (Holebasz 54.)

Southampton–Burnley 3–1 (Austin 52., 66. – a másodikat 11-esből, Redmond 60.)Később

Németország

A Kleinheisler Lászlót végig a pályán tudó Darmstadt a Mainz otthonában 2-1-es vereséget szenvedett a német bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában.

A magyar válogatott középpályás a pályán figyelhette végig, ahogy Pablo De Blasis vezetést szerzett a hazai csapatnak, majd Kleinheisler a 18. percben közel 30 méterről telibe találta a lécet, sajnos nem befelé pattant a labda. Ugyancsak szomorúan konstatálhatta, hogy Antonio-Mirko Colak még az első félidőben tizenegyest hibázott. A tizenegyesek mérkőzésén a mainzi Yunus Malli nem hibázott, ahogy a hajrában Jerome Gondorf sem, ám ez kevés volt a pontszerzéshez.

Kleinheisleréknek így továbbra is csak egyetlen győzelmük van a bajnokságban, és közel állnak a kieső helyekhez.

Az újonc RB Leipzig tovább menetel a Bundesligában, a lipcsei gárda ezúttal a Wolfsburg otthonából hozta el a három pontot, és amely számunkra még ennél is fontosabb, hogy ismét Gulácsi Péter védte a vendég csapat kapuját, és nem kapott gólt.

A magyar válogatott kapus csapata győzelmével leszorította a Herthát a dobogóról, előrelépett a harmadik helyre és továbbra is veretlen.

Bundesliga, 7. forduló

Mainz-Darmstadt 2-1 (De Blasis 5., Malli 56., - tizenegyesből, ill. Gondorf 92. - tizenegyesből

Wolfsburg–RB Leipzig 0–1 (Forsberg 70.)

Olaszország

Az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 8. fordulójának vasárnapi nyitómeccsén a Fiorentina nem bírt hazai pályán az Atalanta együttesével, így továbbra is csalódást keltő a szereplése a bajnokságban.

Nagy Ádám csapata, a Bologna a Lazio otthonába látogatott és már nagyon korán, a 11. percben vezetést szerzett. A svéd középhátvéd Filip Helander fejelte be a M’baye által megcsúsztatott vendégszabadrúgást.

A nyolc perc hosszabbítással véget érő mérkőzés 90+6. percében Sadiq Umar szabálytalankodott saját tizenhatosán belül, így a Lazio tizenegyeshez jutott. A labda mögé a 2013/14-es szezon gólkirálya, Ciro Immobile állt és nem hibázott, így a fővárosiak az utolsó pillanatban mentettek pontot.

Az elmúlt egy évben a magyar válogatott oszlopos emberévé váló Nagy Ádám először játszott végig a Bologna színeiben mérkőzést, az eddig minden fordulóban pályára lépő 21 esztendős középpályás egyszer csereként állt be, az összes többi mérkőzésen pedig ideje korán lehozta őt a pályáról Roberto Donadoni.

Az Internazionale ugyan vezetést szerzett a második félidő tízedik percében, mégis vereséget szenvedett hazai pályán a Cagliaritól. A milánóiak támadója, Mauro Icardi a 26. percben büntetőt hibázott, az argentin labdarúgó legutóbbi négy tizenegyeséből hármat kihagyott!

Serie A, 8. forduló

Fiorentina–Atalanta 0-0

Genoa–Empoli 0–0

Internazionale–Cagliari 1–2 (Joao Mário 56., ill. Melchiorri 71., S. Handanovic 85. – öngól)

Lazio–Bologna 1–1 (Immobile 97. – 11-esből, ill. Helander 10.)

Sassuolo–Crotone 2–1 (Sensi 83., Iemmello 86., ill. Falcinelli 2.)

Chievo-Milan 1-3 (Birsa 76., ill. Kucka 45., Niang 46., Danielli 95,- öngól)

Spanyolország

A venezuelai Roberto Rosales azonban egy 85. percben rúgott góllal pontot mentett a Málagának az Alavés otthonában a spanyol élvonalbeli bajnokság (La Liga) 8. fordulójának vasárnapi nyitómérkőzésén. Az Athletic Bilbao 3-2-re verte a Real Sociedadot a baszk rangadón, méghozzá egygólos hátrányból fordítva. A Valencia 2-1-re nyert a Gijón vendégeként. A házigazdák sorozatban ötödször kaptak ki, legutóbb szeptember 11-én a Leganés ellen győztek. A Villarreal esélyt sem adott a Celta Vigo együttesének, a „Sárga tengeralattjáró” öt gólt vágott, a félidőben már hárommal ment a hazai csapat.

La Liga, 8. forduló

Alavés–Málaga 1–1 (Deyverson 9., ill. Rosales 85.)

Athletic Bilbao–Real Sociedad 3–2 (Muniain 51., Aduriz 60., Williams 72., ill. Zurutuza 16., Inigo Martínez 83.)

Sporting Gijón–Valencia 1–2 (Castro 41., ill. Mario Suárez 7., 65.)

Villarreal–Celta Vigo 5–0(Soriano 8., 12., Bakambu Daniel 38., Wass 48. – öngól, Trigueros 92.)