Beszámoló a nemzetközi top bajnokságok mérkőzésiről

Európa – Kezd beérni Conte munkája. Gálázott a Chelsea!

Németország

A tabellán harmadik Hoffenheim döntetlent ért el a címvédő és listavezető Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának rangadóján. A vendégek magyar légiósa, Szalai Ádám a kispadról nézte végig a meccset. A döntetlennel mindkét gárda megőrizte veretlenségét. Kleinheisler László együttese, a Darmstadt a Bayer Leverkusenhez látogatott, és 3-2-re kikapott. A magyar válogatott középpályás kezdő volt, majd a 75. percben lecserélték. A Borussia Dortmund 5-2-es hamburgi sikeréből a gaboni csatár, Pierre-Emerick Aubameyang négy góllal és egy gólpasszal vette ki a részét. A Huszti Szabolccsal felálló Frankfurt 1-0-ra győzött a Köln ellen. A korábbi válogatott ezúttal is a középpálya közepén kapott helyet, a 80. percben cserélték le. Klubja a 7. helyen áll a Bundesligában.

Bundesliga, 11. forduló

Bayern München–Hoffenheim 1–1 (Zuber 34. – öngól, ill. Demirbay 16.)

Bayer Leverkusen–Darmstadt 3–2 (Calhanoglu 32., Brandt 56., Aránguiz 69., ill. Colak 47., Vrancic 85.)

Hamburg–Borussia Dortmund 2–5 (N. Müller 55., ill. Aubameyang 4., 23., 27., 48., O. Dembélé 76.)

Freiburg–Wolfsburg 0–3 (Gomez 41., 53., R. Rodriguez 85. – 11-esből)

Ingolstadt–Augsburg 0–2 (Bobadilla 86., Halil Altintop 90.)

Frankfurt–Köln 1–0 (Gacsinovics 5.)

Anglia

A Manchester City hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Middlesbrough csapatával az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak gólját – a szünet előtt – az argentin Sergio Agüero szerezte, akinek ez volt idénybeli 14. találata tétmérkőzésen, ezek közül nyolcat szerzett a Premier League-ben. A vendégek a 91. percben egyenlítettek. A sereghajtó Sunderland több mint fél órán keresztül emberhátrányban futballozott a Bournemouth otthonában, ennek ellenére megszerezte első győzelmét. Az esti mérkőzésen a Chelsea ötgólos győzelmet aratott a vendég Everton felett. A londoni együttes a sikerének, és a Manchester City délutáni döntetlenjének köszönhetően a tabella élére került.

Premier League, 11. forduló

Manchester City–Middlesbrough 1–1 (Agüero 43., ill. De Roon 91.)

Bournemouth–Sunderland 1–2 (Gosling 11., ill. Anichebe 33., Defoe 74. – 11-esből)

Burnley–Crystal Palace 3–2 (Vokes 2., Gudmundsson 14., Barnes 94., ill. Wickham 60., Benteke 81. – 11-esből)

West Ham United–Stoke City 1–1 (Antonio 65., ill. Krkic 75.)

Chelsea–Everton 5–0 (Hazard 19., 56., Marcos Alonso 20., Diego Costa 42., Pedro 65.)

Spanyolország

Az Atlético Madrid kétgólos vereséget szenvedett a Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. A harmadik helyezett fővárosiak így jelentősebb hátrányba kerülhetnek két nagy riválisukkal, az éllovas Real Madriddal és a címvédő FC Barcelonával szemben, amennyiben azok vasárnap begyűjtik a három pontot. A Deportivo La Coruna 1-1-es döntetlent ért el az utolsó Granada vendégeként, így az andalúziai együttes továbbra is nyeretlen – a mezőnyben egyedüliként -, ez volt a negyedik döntetlenje.

Primrea Division, 11. forduló

Granada–Deportivo La Coruna 1–1 (Tyton 81. – öngól, ill. Andone 64.)

Real Sociedad–Atlético Madrid 2–0 (Vela 54. – 11-esből, W. José 75. – 11-esből)

Osasuna–Alaves 0–1 (Santos 77.- 11-esből)

Las Palmas–Eibar 1–0 (Viera 94.- 11-esből)

Olaszország

A Torino hazai pályán 5-1-re legyőzte a Cagliarit az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A vendégek a második félidőben több mint fél órát emberhátrányban játszottak.A szombat esti rangadón a Napoli hazai pályán 1-1-s döntetlent játszott a Lazióval. A gólnélküli első félidőt követően a hazaiak szereztek vezetést Marek Hamsik találatával, azonban a római csapat rögtön a középkezdés után egyenlíteni tudott Balde Keita révén. A folytatásban a Napoli állt közelebb a győzelemhez, de nem tudott újabb gólt szerezni, így maradt a pontosztozkodás.

Serie A, 12. forduló

Torino–Cagliari 5–1 (Belotti 2., 11. – a másodikat 11-esből, Ljajics 11., Benassi 38., Baselli 51., ill. Melchiorri 41.)

Napoli–Lazio 1–1 (Hamsik 52. ill. Keita 54.)