Beszámoló a nemzetközi top bajnokságok mérkőzéseiről

Európa – A Chelsea újra élre állt. Cristiano Ronaldo duplázott.

Forrás: premierleague.com

Anglia

A Manchester City 2-1-re győzött a Burnley otthonában az angol bajnokság 13. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. Dean Marney védhetetlen kapáslövésével a házigazdák szereztek vezetést, de Sergio Agüero a szünet előtt egyenlített, a 60. percben pedig a győztes gólt is megszerezte a vendégek számára. Ez volt az argentin csatár kilencedik és tizedik találata a szezonban, ezzel felzárkózott a Chelsea spanyol játékosa, Diego Costa mellé a góllövőlista élén.

A Liverpool hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Sunderlandet, ezzel visszaállt a tabella élére. Jürgen Klopp vezetőedző együttese immáron 11 bajnoki óta nem talált legyőzőre, azonban főhet a feje, ugyanis lábtörés miatt elvesztette a csapat legjobb játékosát, Philippe Coutinhót.

Továbbra sem megy a címvédő Leicester Citynek a Premier League-ben: Claudio Ranieri csapata - amely a Bajnokok Ligájában már bejutott a nyolcaddöntőbe - ezúttal hazai közönség előtt a Middlesbrough-val szemben hullajtott pontokat úgy, hogy a 94. percben egyenlített.

A forduló legelképesztőbb mérkőzését a Swansea City és a Crystal Palace játszotta egymással: a vendég londoniak korán vezetést szereztek, ezt követően azonban a második félidő közepére 3-1-re elhúzott a hazai csapat. A Crystal Palace a 75. és a 84. perc között három gólt szerezve fordított (3-4), azonban a csereként pályára lépett Fernando Llorente a 91. és a 93. percben duplázott, ezzel megszerezte a Swansea Citynek a győzelmet.

A Chelsea hazai pályán 2-1-re legyőzte a városi rivális Tottenham Hotspurt, ezzel tabella élére ugrott, míg a Tottenham elveszítette veretlenségét. A Kékek ezt megelőzően legutóbbi hat bajnokijukat kapott gól nélkül nyerték meg, a vendégek azonban a dán Christian Eriksen révén már a 11. percben megszerezték a vezetést, pontot téve ezzel a Chelsea 601 percig tartó sorozatára.

Antonio Conte vezetőedző együttese a félidő végén Pedro gyönyörű tekerésével egyenlített, majd a második játékrész elején Victor Moses találatával fordítottak és meg is nyerték az összecsapást. A Tottenham ezzel a mezőnyből utolsóként kapott ki, érdekesség, hogy a Stamford Bridge-en 1990 februárja óta nem tudott nyerni. A Chelsea-nek ez volt a 27. olyan Spurs-elleni hazai bajnokija, amelyen nem kapott ki, ez minden PL-riválisánál több.

Premier League, 13. forduló

Burnley–Manchester City 1–2 (Marney 14., ill. Agüero 37., 60.)

Liverpool–Sunderland 2–0 (Origi 75., Milner 90. – 11-esből)

Hull City–West Bromwich Albion 1–1 (Dawson 72., ill. McAuley 34.)

Leicester City–Middlesbrough 2–2 (Mahrez 34. – 11-esből, Szlimani 90. – 11-esből, ill. Negredo 13., 71.)

Swansea City–Crystal Palace 5–4 (Sigurdsson 36., Fer 66., 68., Llorente 91., 93.,  ill. Zaha 19. Tomkins 75., Cork 82. – öngól, Benteke 84.)

Chelsea–Tottenham Hotspur 2-1 (Pedro 45., Moses 51., ill. Eriksen 11.)

Németország

Az Eintracht Frankfurt többek között Huszti Szabolcs remek játékának köszönhetően 2-1-re legyőzte a Borussia Dortmundot a német bajnokság 12. fordulójának szombati játéknapján.

A magyar futballista rögtön a második félidő elején egy jobbról érkező labdát kapásból vágott a léc alá. A Dortmund a góllövőlistán éllovas Pierre-Emerick Aubameyang találatával ugyan egyenlített a 77. percben, de két perccel később a Frankfurt Haris Seferovic góljával - amelyet Huszti készített elő - megszerezte a győzelmet.

Szalai Ádám ezúttal kezdőként kapott lehetőséget a Hoffenheimben, azonban a félidőben lecserélték, csapata pedig hátrányból 1-1-es döntetlent ért el a Borussia Mönchengladbach vendégeként, ezzel nagy meglepetésre továbbra is veretlen.

A címvédő Bayern München házigazdaként 2-1-re legyőzte a Bayer Leverkusent. A Bayern három nyeretlen tétmeccs után tudott ismét győzni, ugyanis a közelmúltban a Bundesligában döntetlent játszott a Hoffenheim együttesével, majd kikapott Dortmundban, a Bajnokok Ligájában pedig az orosz FK Rosztov otthonában veszített.

Bundesliga, 12. forduló

Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–1 (Huszti 46., Seferovic 79., ill. Aubameyang 77.)

Mönchengladbach–Hoffenheim 1–1 (Dahoud 25., ill. Amiri 53.)

Köln–Augsburg 0–0

Hamburg–Werder Bremen 2–2 (Gregoritsch 3., 28., ill. Bartels 14., Gnabry 45.)

Ingolstadt–Wolfsburg 1–1 (Jung 31., ill. Caligiuri78.)

Bayern München–Bayer Leverkusen 2-1 (Thiago 30., Hummels 56., ill. Calhanoglu 35.)

Spanyolország

A Málaga házigazdaként 4-3-ra legyőzte a Deportivo La Coruna együttesét a spanyol bajnokság 13. fordulójának szombati első mérkőzésén. Bár a meccs elején egy büntetővel a vendégek kerültek előnybe, a hazaiak fordítottak, sőt a szünet után már két góllal vezettek. A Deportivo a 81. percben egyenlített, ám a csereként beállt Javier Ontiveros a 92. percben megszerezte a győztes találatot a Málaga csapatának.

A listavezető Real Madrid hazai pályán Cristiano Ronaldo duplájával 2-1-re legyőzte a Sporting Gijónt. A szeptember 11. óta nyeretlen vendégalakulat közel állt hozzá, hogy bombameglepetést okozzon a Bernabéu Stadionban, de a 78. percben Duje Cop büntetőt rontott.

Zinedine Zidane Bajnokok Ligája-győztes együttese immáron 31 tétmérkőzés óta veretlen, a francia szakvezető ezzel beérte Carlo Ancelottit e tekintetben és már csak Leo Beenhakker (33 mérkőzés) előzi meg.

Az esti rangadón a Sevilla hazai pályán 2-1-re legyőzte a Valenciát, ezzel időlegesen feljött a tabella második helyére a Barcelona mögé. A katalán alakulat vasárnap lép pályára San Sebastianban a Real Sociedad ellen.

Primera Division, 13. forduló

Málaga–Deportivo La Coruna 4–3 (M. Santos 21., 56. – az elsőt 11-esből, S. Ramírez 40., Ontiveros 92., ill. Borges 4., 82. – az elsőt 11-esből, Andone 72.)

Real Madrid–Sporting Gijón 2–1 (C. Ronaldo 5., 18. – az elsőt 11-esből, ill. Carmona 35.)

Espanyol–Leganés 3-0 (Moreno 47., Piatti 51., 88.)

Sevilla–Valencia 2-1 (Garay 53.- öngól, Pareja 75., ill. El Haddadi 65.)

Olaszország

A Torino FC házigazdaként 2-1-re legyőzte a Chievót az olasz bajnokság 14. fordulójának szombati nyitómeccsén. A hazaiak mindkét gólját a spanyol középpályás, Iago Falque szerezte. Az esti mérkőzésen az AC Milan 4-1-re győzött az Empoli otthonában, ezzel Vincenzo Montella együttese továbbra is a második helyen áll a Juventus mögött.

Serie A, 14. forduló

Chievo–Torino 2–1 (Falque 35., 38., ill. Inglese 85.)

Empoli–AC Milan 1-4 (Saponara 17., ill. Lapadula 15., 78., Suso 61., Costa 64.- öngól)