Atleti-Real újra a BL-ben: csapategység vs. egyéniségek

Madrid – Ancelotti épít a sztárokra, Simeone tesz rájuk.

Háromhetes szünet után a célegyenesbe fordul az UEFA Bajnokok Ligája. A keddi negyeddöntők közül kétségtelenül az Atlético és a Real madridi derbije viszi a prímet, már csak azért is, mert a sorozat tavalyi döntősei csapnak újra össze. A két csapat legutóbbi hat mérkőzésén veretlen a spanyol bajnoki címvédő Atlético Madrid a Real Madrid ellen – de a 2014-es lisszaboni BL-finálét hosszabbításban a blancók nyerték (4-1).

A tizedik BL- (illetve BEK-) győzelme – a Decima – után immár a tizenegyedikre hajtó sztárcsapat az egyéni képességek alapján vitathatatlanul felülmúlja az Atletit. Hogy a pályán általában nem, az Diego Simeone csapatának egységét és elszántságát dicséri.

– Különbözik a két csapat a játékosok kvalitásai alapján. A Real játékosai több poszton is nálunk nagyobb egyéni tehetséggel bírnak. Tiszteljük a képességeiket, rendkívüli labdarúgók, de ez mit sem számít. A mieink más karakterek, más stílusban játszanak, és mindben van valami, ami erősebbé teszi a csapatot – nyilatkozta az argentin szakvezető. – Nem néztem meg újra a korábbi mérkőzéseink felvételeit, mert ez teljesen más lesz, és úgyis teljes intenzitással kell játszanunk. Az egész meccs alatt szükségünk lesz a szurkolóink támogatására, akik nagyszerű szimbiózisba kerültek a csapatunkkal. Őket is büszkévé teszi, hogy újra bejutottunk Európa legjobb nyolc klubja közé. Itt újra csak a soros mérkőzésre szabad összpontosítanunk, amelyen igenis megvan az esélyünk.

A kollégája által személy szerint is az egekig magasztalt olasz Real-tréner, Carlo Ancelotti sem foglalkozott sokat az Atleti elleni korábbi kudarcokkal.

Minden mérkőzésnek megvannak a maga nehézségei, és minden Altético elleni vereségünk is különböző volt. Szerencsére erre a fontos meccsre mindenki bevethető, így csak használnunk kell a fegyvereinket: az egyéni képességeket és a gyors támadójátékot. Nem olyan bonyolult játék a futball – mondta, miután „visszaadta a kölcsönt”, és ő is körüludvarolta a világ egyik legjobb edzőjének nevezett Simeonét. – Számomra megtiszteltetés ellene meccselni, de egyben probléma is. Az első perctől az utolsóig harcoló Atlético nagyon nehéz ellenfél, fantasztikus védekezéssel. Ugyanakkor nem vagyunk az Atlético megszállottjai, nem a mumusunk. El akarjuk érni az elődöntőt, ötven százalék erre az esélyünk. Most is győzelemre fogunk játszani, de azt is tudjuk, hogy akár két döntetlennel is tovább lehet jutni. Fantasztikus csapatom van, de az ilyen meccseken a személyiség és a kurázsi a legfontosabb. A tizenegyedik cím megszerzése az álmunk.

A másik keddi mérkőzésen az AS Monaco lép pályára a Juventus otthonában. Szerdán két újabb negyeddöntős párharc veszi kezdetét: az FC Porto a Bayern Münchent, a Paris Saint-Germain a Barcelonát fogadja.