A történelem legfiatalabb Liverpoolja nem bírt a kiscsapattal

Liverpool – Nem hálálta meg a bizalmat a sok ifjonc.

Meglepetésre gólnélküli döntetlennel ért véget a Liverpool és a negyedosztályú Plymouth Argyle összecsapása az angol FA-kupában.

Hiába játszott nagy mezőnyfölényben és alakított ki jóval több helyzetet ellenfelénél a tartalékos Liverpool, a vörösök nem bírtak hazai pályán a sokszor tíz emberrel védekező Plymouth csapatával.

A Liverpool történetének legfiatalabb (21 év, 296 nap volt az átlag) kezdőcsapatával állt fel, de így is 80 százalék feletti labdabirtoklást mutatott be, azonban csak egy meg nem adott gólig jutott, pedig Klopp a blama lehetőségét észlelve a 74. percre már beküldte Sturridge-ot, Lallanát és Firminót is a pályára.

Újrajátszás várhatóan tíz nap múlva, a kiscsapat otthonában.

Eredmények
FA-kupa, 3. forduló:

Chelsea–Peterborough United (III.) 4–1 (Pedro 18., 75., Batshuayi 44., Willian 52., ill. Nichols 70.)
Liverpool–Plymouth Argyle (IV.) 0–0
Middlesbrough–Sheffield Wednesday (II.) 3–0 (Leadbitter 58., Negredo 67., De Roon 91.)
Cardiff City (II.)–Fulham (II.)  1–2 (Pikington 8., ill. S. Johansen 14., Sessegnon 33.)
Tottenham Hotspur–Aston Villa (II.) 2–0 (Davies 71., Son 80.)