A Spurs hatot lőtt az Internek, az Arsenal nyolcassal hangolt

Európa – Az észak-londoni csapatok jól hangoltak a PL-rajtra.

Hatalmas zakót mért az angol bronzérmes Tottenham a szebb napokat megélt, hat éve még BL-győztes Interre péntek este felkészülési meccsen Oslóban. Az Arsenal is kinyitotta a gólzsákot Norvégiában.

Kane már korán beköszönt egy igencsak véleményes büntetőből, erre még reagálni tudott az Inter egy Perisic-magánszámnak köszönhetően, de aztán sorrendben Lamela, Alli, és Kane lába is elsült. Az utolsó félórában két csereember, az újonnan igazolt Vincent Janssen, és az ifjú Shayon Harrison tette igazán kínossá az Inter-vereséget.

A Spurs ádáz riválisa, az Arsenal is norvégiai gólfesztivált rendezett, aminek a házigazda, jelenlegi bajnoki hetedik helyezett, Viking látta a kárát. Kilenc perc alatt négyszer dördült az ágyú a második félidő elején Stavangerben. A Costa Rica-i ász, Joel Campbell és Alex Iwobi is duplázni tudott a végül 8-0-ra nyert meccsen.

A Dortmund 1-1-re végzett David Moyes új csapatával, az angol élvonalbeli Sunderlanddel az ausztriai Altachban.

Felkészülési mérkőzések, végeredmények:

Tottenham-Inter 6-1 (Kane 5. – 11-esből, 57., Lamela 40., Alli 52., Janssen 65., Harrison 77.)

Viking-Arsenal 0-8 (J. Campbell 33., 59., Cazorla 50., Walcott 53., Hakuas 55. – öngól, Iwobi 71., 81., Akpom 89.)

Dortmund-Sunderlan 1-1 (Sahin 17., ill. L. Koné 66.)