A Bayern már tíz pont előnnyel vezeti a Bundesligát

Európa – City a legjobb négy között, ismét botlott a Sevilla.

Anglia

A Bournemouth eseménydús mérkőzésen 3-2-re legyőzte a vendég West Ham Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának szombati játéknapján. A hazai együttesben Joshua King és Benik Afobe is kihagyott egy-egy tizenegyest, előbbi azonban így is nagyszerűen játszott, csapata az ő mesterhármasával tartotta otthon a három pontot.

Premier League, 28. forduló

AFC Bournemouth–West Ham United 3–2 (J. King 31., 48., 90., ill. Antonio 10., A. Ayew 83.)

Everton–West Bromwich Albion 3–0 (Mirallas 39., Schneiderlin 45., R. Lukaku 82.)

Hull City–Swansea City 2–1 (Niasse 69., 78., ill. Mawson 91.)

Elsőként a Manchester City jutott be a legjobb négy közé az FA Kupában, miután a vendégként 2-0-ra legyőzte a Middlesbrough együttesét. Pep Guardiola csapatából David Silva, majd Sergio Agüero volt eredményes. Az Arsenal is hozta a "kötelezőt", azaz simán legyőzte az ötödosztályú Lincoln City együttesét az angol labdarúgó FA Kupa szombati negyeddöntőjében.

FA Kupa, negyeddöntő

Middlesbrough–Manchester City 0–2 (D. Silva 3, Agüero 67.)

Arsenal–Lincoln City (V.) 5–0 (Walcott 45+1., Giroud 53., Waterfall 57. – öngól, A. Sánchez 72., A. Ramsey 75.)

Spanyolország

A Valencia hazai pályán meglepetésre csak döntetlenre végzett a hétvégének az utolsó előtti helyről nekivágó Sporting Gijónnal a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A házigazdák a második félidőben büntetőt rontottak, ami után nem sokkal, a 60. percben a vendégek megszerezték a vezetést. A húszcsapatos élvonalban a 13. pozíciót elfoglaló Valencia a 85. percben tudott egyenlíteni.

A harmadik helyezett Sevilla nagy meglepetésre nem tudta legyőzni a Leganést a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján: az andalúz csapat hazai pályán végzett 1-1-re a találkozó előtt a húszcsapatos Primera Divisiónban a 17. helyet elfoglaló vendégével. A Leganés a harmadik percben vezetéshez jutott, a házigazdák negyven perc múlva egyenlítettek, a második félidőben azonban nem tudták a győzelmet kicsikarni.

Primera División, 27. forduló

Valencia–Sporting Gijón 1–1 (El Haddadi 85., ill. Cop 60.)

Sevilla–Leganés 1–1 (Jovetics 43., ill. Pires 3.)

Németország

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC hazai pályán 2-1-re legyőzte a hét közben a Bajnokok Ligájában nyolc közé jutott Borussia Dortmundot a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján. A hazaiak győztes gólját Marvin Plattenhardt szerezte szabadrúgásból, neki ez volt pályafutása hetedik találata a Bundesligában, s minden alkalommal rögzített szituációból volt eredményes. Dárdai edzői karrierje során először diadalmaskodott csapatával a Ruhr-vidéki rivális felett.

Dárdai csapata a Bayern után a Dortmund életét is megkeserítette

A Gulácsi Péterrel felálló, második helyen álló RB Leipzig hazai pályán meglepő vereséget szenvedett a tabella alsó felében tanyázó Wolfsburgtól, míg Szalai Ádám a 76. percben csereként állt be a Hoffenheimbe, amely 1-1-es döntetlent játszott Freiburgban.

A címvédő és listavezető Bayern München hazai pályán a papírformának megfelelően magabiztosan győzte le az Eintracht Frankfurt csapatát. A duplázó Robert Lewandowski 136. mérkőzésén megszerezte 100. gólját a bajor klub színeiben.

Bundesliga, 24. forduló

Bayern München–Eintracht Frankfurt 3–0 (Lewandowski 38., 55., Douglas Costa 41.)

Hertha BSC–Borussia Dortmund 2–1 (S. Kalou 11., Plattenhardt 71., ill. Aubameyang 55.)

Darmstadt–Mainz 2–1 (Sulu 5., Sam 12. – 11-esből, ill. Quaison 45+3.)

Freiburg–Hoffenheim 1–1 (Philipp 56., ill. Kramaric 60.)

RB Leipzig–Wolfsburg 0–1 (M. Gomez 9.)