Folytatódik a világ legfontosabb bajnoksága – ELŐZETES

Rangadókkal indul a tavasz.

Hathetes szünet után szombaton folytatódik a labdarúgó OTP Bank Liga: a tavaszi szezon, valamint a 17. forduló nyitómérkőzésén a címvédő és éllovas Ferencváros a Paks csapatát látja vendégül.

Fradi-Paks: Böde és a nyugalom – ELŐZETES – NB1.hu

A Ferencváros mérkőzésével fejeződött be a 2019-es év, azon a találkozón 1-0-ra nyertek a zöld-fehérek Miskolcon, és a listavezető találkozójával kezdődik el a 2020-as esztendő. Az FTC a bentmaradásért küzdő Paksot fogadja, a találkozó külön pikantériája, hogy visszatér a Groupama Arénába Böde Dániel, a vendégek csapatkapitánya.

A bajnokságban a Ferencváros veretlenségi sorozata 13 meccs óta tart, pályaválasztóként pedig 44 találkozó óta nem talált legyőzőre. Szombati ellenfele, a Paks ezzel szemben a kiesés elkerüléséért küzd, vendégként a szezonban nyolc meccséből ötöt elveszített, míg egy döntetlen mellett kétszer nyert. A FTC legutóbb Pakson 4-0-ra győzött, a fővárosiak hármas nyerő szériában vannak a Tolna megyeiekkel szemben, ezeken 10-0 a gólkülönbség a javukra. A Paks legutóbb 2017 áprilisában győzte le az FTC-t, vendégként viszont 2016 novembere óta nem nyert ellene, bár azt követően háromszor ponttal távozott a Groupama Arénából.

Mezőkövesd-Kisvárda: alapozás helyett formaátmentés – ELŐZETES – NB1.hu

Folytatódik az NB I, a szezon meglepetéscsapata a Mezőkövesd a Kisvárdát fogadja. A borsodi klub számos helyen változott a téli szünet alatt, távozott Bertus Lajos, Dombó Dávid, Sajbán Miklós és Molnár Gábor, Sajbán kivételével mindannyian az NB I-ben maradtak.

A másik két dobogós helyen álló csapat, a MOL Fehérvár és a Mezőkövesd ugyancsak otthon lép pályára, mindketten középmezőnyben lévő ellenfelet fogadnak.

Fehérvár-Honvéd: a forduló rangadója – ELŐZETES – NB1.hu

A tavaszi nyitányon a bajnoki címre törő Fehérvár, a Honvédot fogadja, aki dobogóra törne. Ez a meccs lesz a forduló rangadója, a Vidi javítana a hazai mérlegén. A keretben nem sok változás történt, csak Lyes Houri érkezett, aki megfordult a francia első osztályban is.

A fehérváriak – akik hazai pályán a legutóbbi öt fordulóban négyszer kikaptak – a Budapest Honvédot látják vendégül, a két együttesnek ez lesz a 105. randevúja a bajnokságban. A fehérváriak honlapja szerint otthon ők a jobbak (26 győzelem, 9 döntetlen, 16 vereség), ám az összmérleg a kispestieknek kedvez (46 győzelem, 18 döntetlen, 40 vereség).

ZTE-DVTK: Küzdelem az életben maradásért – ELŐZETES – NB1.hu

A tavasz kezdetével az NB I-ben, a bennmaradásért küzdő ZTE-hez látogat a DVTK. Zalaegerszegről 5 játékos távozott a télen: Devecseri Szilárd, Miroszlav Grumics, Oleh Hologyuk, Hudák Martin és Kiss Máté. A helyükre 4 léigós érkezett, az amerikai Eric McWoods Észtországból és a nigériai Meshack Ubochioma, valamint kölcsönben a ciprusi válogatott Fanosz Katelarisz és a horvát Stjepan Ostrek.

A szezon meglepetéscsapata a Mezőkövesd, amely úgy is a harmadik helyen tudott telelni, hogy az őszi idény utolsó három fordulójában csak egy pontot szerzett. Hozzá hasonlóan szombati riválisának, a Kisvárdának is jól jöhetett a téli szünet, hiszen – csakúgy, mint a kövesdiek – a legutóbbi két fordulóban alulmaradtak.

Kaposvár-Puskás Akadémia: a sereghajtónál vizitál a dobogóra törő csapat – NB1.hu

Szombat délután a Ferencváros-Paks mérkőzéssel folytatódik az NB I, hogy aztán 17 órától újabb négy csapat is folytassa az élvonal küzdelmeit. A Kaposvári Rákóczi a Puskás Akadémiát fogadja majd, mindkét gárda külföldön, – az újonc Törökországban, a Puskás Akadémia Spanyolországban – készült fel a tavaszi idényre.

A Duna World a Ferencváros-Paks és a MOL Fehérvár-Budapest Honvéd mérkőzést élőben közvetíti. A Kossuth Rádió szombaton a 17 órakor kezdődő összecsapásokról 18.01-től Körkapcsolásban tudósít. Az m4sport.hu oldalon minden találkozót élőben lehet követni.

DVSC-Újpest: vendégek nélkül – ELŐZETES – NB1.hu

Az esti meccs az első tavaszi fordulóban a DVSC és az Újpest összecsapása lesz. A Debrecen keretében nem sok változás történt, viszont vezetőedzőt cseréltek. Herczeg Andrást Vitelki Zoltán váltotta a kispadon, ezen a mérkőzésen fog tétmeccsen bemutatkozni.