Madridban játszottak a Reallal a Puskás Akadémia fiataljai

Aztán megvacsoráztak az edzőközpontban és indultak a Santiago Bernabéuba.

A Puskás Akadémia legidősebb korosztályos csapata a Real Madrid ellen játszott felkészülési mérkőzést szerdán.

Az akadémia végzősei 2011 óta minden évben a spanyol fővárosba utaznak, hogy megmérkőzzenek a Real Madrid korosztályos együttesével. Tavaly Skribek Alen tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra verték a királyi gárdát.

Idén ismét Mónos Tamás tanítványai látogattak el a valdebebasi edzőközpontba. Az első huszonöt percben a felcsútiak akarata érvényesült, de nem sikerült gólt lőniük. Aztán a 27. percben váratlanul a Real Madrid került előnybe: egy megpattanó kísérlet Papp Zsombor kapujában kötött ki (1–0). Az első félidő hajrájában szép támadás vég David növelte a hazaiak előnyét (2–0).

A második félidő kiegyenlítetten kezdődött, de a 67. minutumban a csereként beállt Peter lőtt védhetetlenül a hálóba (3–0). A negyedik madridi találatot Diego szerezte miután, kihasználta Vaits Marcell hibáját (4–0).

A találkozó után az akadémisták a Real Madrid edzőközpontjában vacsoráztak és este a Santiago Bernabeuban tekintették meg a Real Madrid–Manchester City Bajnokok Ligája-mérkőzést.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés, Madrid:

Real Madrid Juvenil B – U19 Puskás Akadémia 4–0 (2–0)

Real Madrid: Rome – Rueda, Alvaro, Cuenca, De La Víbora – Jorge, Diego, Mario – Pau, Lancho, David.

Csereként pályára lépett: Rubén (k), Víctor, Abdrián, Raúl, Romera, Fer, Andri, Aranda, Retu, Peter.

Puskás Akadémia: Papp Zs. (Vaits, 46.) – Posztobányi, Papp M., Koch A., Körmendi – Kocsis Be. (Kucsván, 89.), Magyar, Sipos G., Nagy Z. (Vizler, 46.) – Suciu (Nagy L., 71.), Corbu

G.: Öngól (27.), David (40.), Peter (67.), Diego (77.)

Sárga lap: Posztobányi (42.)

A Real Madrid elleni keretet alkotta:

Kapusok: Papp Zsombor, Vaits Marcell

Védők: Gáspár Máté, Kucsván Milán, Papp Milán, Koch Attila, Pregitzer Péter, Körmendi Kevin

Középpályások: Magyar Zsolt, Kocsis Bence, Nagy Zalán, Posztobányi Patrik, Nagy Lorenzó, Sipos Gábor

Támadók: Vizler László, Suciu Toni, Corbu Marius"