ZTE-Paks: bejött Böde Dániel jóslata

Potyogtak a gólok!

ZTE-Paks 2-5

Rendkívül magabiztos, 5-2-es győzelmet aratott a Paks a ZTE vendégeként, egy kifejezetten izgalmas meccsen.

Waltner Róbert a találkozó előtt arról nyilatkozott, hogy vakarhatja a fejét, hogy kit nevezzen a kezdő a kupameccset követően, végül két helyen változtatott. Böde a meccs előtt a zalai védelem sebezhetőségére utalt a nyilatkozatában, végül igaza is lett, hiszen összesen négy gólt rámoltak be a hazai kapuba.

Az első találatra nem is kellett sokat várni, Ádám Martin már a 15. percben betalált. Az első féldiőben még egy gól született, amit ugyan egy ZTE-játékos szerzett, azonban a saját kapujába talált be, így a Paks 2-0-ás előnnyel vonulhatott a pihenőre. A ZTE helyzetét tovább nehezítette, hogy le kellett cserélni Bobál Dávidot, aki valószínűleg súlyos sérülést szenvedett.

A második játékrészre nagyon harciasan jöttek ki a hazaiak, ráadásul Spoljaric egy szemet gyönyörködtető gólt szerzett. Azonban gyorsan jöttek a paksi válaszok is, előbb Kinyik, majd Balogh volt eredményes, a 84. percben Szabó is betalált, a végeredményt Borukov állította be a 90+4. percben egy büntetőt követően.

A hangulat egyébként kiváló volt a meccsen, a hazai drukkerek a csapatuk gyenge teljesítménye ellenére is hangosan, valamint változatosan szurkoltak.

A Paks a győzelmével így, ha ideiglenesen is, de két pontra megközelítette a listavezető Kisvárdát, ráadásul már 22 gólnál tart a gárda a bajnokságban.

A ZTE viszont egyre nehezebb helyzetben van, 7 meccs alatt csupán 5 pontot szerzett, így csupán két pont választja el az utolsó helytől.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: A PAKS TÁMADÓJÁTÉKA

Bognár György csapata ezúttal sem egy unalmas meccset játszott, öröm volt nézni a paksi támadók játékát. Eddig a Paks szerezte a legtöbb gólt a bajnokságban, így újra bebizonyította a csapat, hogy érdemes minden meccsét figyelemmel követni.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A PAKS HARMADIK GÓLJA

Nem sokkal a ZTE gyönyörű egyenlítését követően Kinyik Ákos megszerezte a csapata harmadik gólját, egy lélektanilag nagyon fontos időszakban, ugyanis az egerszegiek nem tudtak visszajönni a meccsbe.

15. p.: Balogh remekül passzolt Ádám Martinhoz, aki lefutotta a védőjét, majd kissé jobbról, nagyjából 11 méterről a bal alsóba lőtt. 0-1!

38. p.: Bognár adott be jobbról, a labdát Szélpál fejelte tovább, majd Szerafimov ért bele nagyon szerencsétlenül, így a saját kapujában kötött ki a zsuga. 0-2!

51. p.: Szerafimov beadását követően Spoljaric hét méterről, középről, gyönyörű mozdulattal ollózott a kapuba. 1-2!

54. p.: Szélpál indult meg szépen, majd passzolt Kinyikhez, aki az ötös bal sarka mellől a bal alsóba lőtt. 1-3!

58. p.: Bognár remek passza után, Balogh Balázs a jobb alsóba lőtt 13 méterről. A videóbíró ugyan vizsgálta, hogy les volt-e, de a játékvezető megadta a találatot. 1-4!

84. p.: Szélpál villant meg a jobb oldalon, némi cselezgetés után Szabó Bálinthoz passzolt, aki két védő közül, az ötös jobb sarka elől a jobb alsóba lőtt. 1-5!

90+3. p.: Meshackot lökte fel Sajbán a tizenhatoson belül, tizenegyes. A labda mögé Borukov állt oda, aki nem hibázott. 2-5!

A KÖVETEKZŐ FELDAT:

A ZTE október 3-án az MTK-t fogadja haza pályán, míg a Paks ugyanezen a napon a Ferencvárost látja vendégül.

Zalaegerszegi TE-Paksi FC 2-5 (0-2)
Zalaegerszeg, 1214 néző, v: Káprály
ZTE: Demjén – Huszti A. (Nimaga, 68.), Bobál D. (Lesjak, 32.), Serafimov, Gergényi (Halilovic, a szünetben) – Sankovic, Bedi – Babati (Meshack, a szünetben), Spoljaric, Skribek – Koszta M. (Borukov, 59.)
Paks: Nagy G. – Lenzsér, Szélpál (Lorentz, 89.), Kinyik, Tamás O. (Szabó B., 67.), Medgyes – Papp K., Bognár (Nagy R., 89.), Balogh B. – Sajbán, Ádám (Böde, 67.)
gólszerzők: Spoljaric (51.), Borukov (94., 11-esből), illetve Ádám (15.), Serafimov (38., öngól), Kinyik (54.), Balogh B. (58.), Szabó B. (84.)
sárga lap: Gergényi (36.), Babati (45+2.), illetve Papp K. (70.)