ZTE-Fradi: két piros, bombagól és kihagyott 11-es – GÓLOK TÖRTÉNETE

70 percig emberhátrányban játszottak a zöld-fehérek, mégis nyertek.

ZTE-FERENCVÁROS 1-2

Remek hangulatú, furcsán alakuló, jó meccset játszott egymással a ZTE és a Ferencváros vasárnap délután. A 32. percben Botka lökése után tizenegyest ítélt Pintér Csaba játékvezető, a válogatott védőt kiállította, a szintén válogatott Babati azonban kihagyta a büntetőt. Ezek után kettőt cserélt Szerhij Rebrov, az egyik beálló, Civic bombagóllal köszönte meg a bizalmat nem sokkal később. A második játékrészben Haratin duplázta meg a zöld-fehérek előnyét, majd a hajrában Babati szépített, ám az eredmény nem, csupán a piros lapok száma változott ezt követően: Lesjakot állították ki második sárgával.

A MECCS FŐSZEREPLŐI: BABATI BENJAMIN ÉS ELDAR CIVIC

Babati tizenegyest rontott és gólt szerzett, nyilván máshogy alakul a találkozó, ha értékesíti a büntetőt. Civic ellenben beállt, majd néhány perc múlva meglőtte a forduló egyik legszebb találatát.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: REBROV CSERÉI

70 percig játszott emberhátrányban a Fradi, mégis két gólt rúgtak – ehhez kellett, hogy Dvali és Isael helyére Kovacevicet és Civicet hozta be Botka kiállítása után Rebrov.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

40. percCivic passzolt Uzuninak, aki beívelt, ekkor még visszajött a labda. Civic visszaszerezte, tolt rajta egyet majd lőtt: nagyjából 18 méterről a kapu jobb sarkába. 0-1

54. perc: Uzuni második szöglete után Haratin fejelt közelről a ZTE kapujába. 0-2

83. perc: Babati a Ferencváros kapujától néhány lépésre volt eredményes, lövése előtt két ferencvárosi védőn is megpattant a labda. 1-2