Zsótér bombája bennmaradást érhet a Puskásnak

Dunaújváros – A felcsúti gárda elmozdult a kiesőhelyről.

Taktikusan kezdték a mérkőzést a csapatok, ugyanis az első húsz percben nem akadt értékelhető helyzet. Ha valaki most látott először NB I-es meccset, az nem biztos, hogy megmondja, hogy a második játszott a sereghajtóval.

Az első valamirevaló támadásából megszerezte a vezetést a vendég Puskás Akadémia, Zsótér Donát félfordulatból vette be Hegedüs Lajos kapuját (0-1). A vezető találat jó hatással volt a felcsúti gárdára, ugyanis továbbra rohamozta az MK kapuját. Nem sokkal később Pauljevic próbálkozott közelről, de Hegedüs fölé tenyerelte a labdát. A lefújás előtt egyenlíthetett volna az MTK, de Kanta József beadása után Bese Barnabás nem tudott a hálóba fejelni.

A második félidőben az MTK-ban pályára lépett Torghelle Sándor, rögtön támadóbb is lett a hazai csapat. Az 52. percben Thiam érkezett egy beadásra, de nem sikerült a kapuba fejelnie. Egy perccel később Hajdú került földre a büntetőterületen belül, de Vad II István sípja néma maradt.

A folytatásban az MTK próbált építeni, de a vendégek minden erejüket a védekezésre fordították, és sikeresen tördelték a játékot. A 89. percben még egyenlíthettek volna a kék-fehérek, de Pogacsics Krisztián bravúrral kitornázta a bal felsőből Kanta József lövését, így a felcsúti csapat begyűjtötte a három pont és lépéselőnybe került a tegnap döntetlenre végző Békéscsaba-Vasas duóval szemben.

A Puskás Akadémia szombaton Angyalföldön lép pályára, mindkét csapat számára az év egyik legfontosabb meccse lesz.

MTK Budapest–Puskás Akadémia 0-1 (0-1). A mérkőzés elő közvetítése a linkre kattintva olvasható!