Vidi-Loki: bombagól a nyerőembertől és slusszpoén a hajrában

Nem akármilyen meccs volt!

MOL FEHÉRVÁR FC-DVSC 1-2

Már a kezdés előtt elkezdődött…

Arról, hogy pontosan mi történt a találkozót megelőzően a MOL Aréna Sóstóban, egyre több információ derül ki, ebben a cikkben összeszedtük, hogy mit lehet jelenleg tudni:

Egy biztos: a felfokozott hangulat adott volt. A kezdés után már örülhetett volna a Vidi, ám Zulj lövését védte Hrabina, majd néhány perccel később Torghelle Sándor reklamált hevesen a kispadról, hogy az utolsó emberként szabálytalankodó Poórt miért nem állította ki második sárga lappal Bogár Gergő játékvezető.

A 30. perc környékén kétszer is megszerezhették volna a vezetést a hazaiak, ám előbb Hrabina kapufára tolta Dárdai lövését, majd Petrjak hiába lőtt gólt, a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot. A 42. percben aztán Alef már joggal és végérvényesen örülhetett, ám a nagy öröm csupán három percig tartott, hiszen Szécsi bombája 1-1-re módosította az állást a szünetre.

A második félidő elején aktívabb volt a Vidi, de a Loki jól védekezett, majd fordult a kocka és éledezni kezdett a debreceni támadójáték. Joan Carrillo, a korábbi fehérvári tréner tüzelte is a csapatát, és végül ez vezetett eredményre, hiszen a 86. percben a nyerőember Szécsi megszerezte a második gólját egy beadás után.

A hátralévő időben hajtott a Vidi, de egy VAR-szituáción túl többre nem futotta tőlük, úgyhogy elszenvedték zsinórban a második vereségüket a tavaszi szezonban és egyre távolabb kerülnek a dobogótól.

A Loki ellenben a 8. helyre lépett a győzelmének köszönhetően, ráadásul a két kiesőhelyen álló csapat (Újpest, MTK) és a 10. hely között kialakult egy hárompontos szakadék, ami szintén számíthat a továbbiakban…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZÉCSI MÁRK

Duplázni tudott, a bombagólja pedig a forduló legszebb találata lesz minden bizonnyal.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: HRABINA ALEX VÉDÉSEI

Egyet nem tudunk kiemelni, mert tényleg remekül védett ezúttal is és úgy tűnik, maximálisan él azzal az eséllyel, amit megkapott Joan Carrillótól.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

42. perc: Lednev jobbról jövő szöglete után Alef fejelte a labdát a jobb alsóba öt méterről Ugrai mellől. 1-0

45. perc: Ugraitól Szécsi kapta meg a labdát, és 18 méterről úgy gondolta, érdemes lehet megpróbálni egy lövést a bal felső felé. Bombagól lett a vége, Kovács hiába nyújtózkodott. 1-1

86. perc: Baráth centerezése találta meg Fiola mellett Szécsit, aki négy méterről a bal alsóba lőtt. 1-2

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A Vidi Szegedre látogat a kupában, majd a Honvédhoz a bajnokságban, míg a Loki a Mezőkövesdet fogadja jövő hétvégén.