Vasas: történelmi siker, növekvő a taktikai variációk

Kondás szerint meglovagolnák a lehetőséget.

Mint éhezőnek a falat kenyér, úgy kellett a Pakson szombat délután elért 1-0-s győzelem a bennmaradásért harcoló Vasasnak. Az angyalföldiek sikerének az értékét azért eléggé megnöveli, hogy eddig még soha nem győztek Pakson, ráadásul az eddigi, egymás elleni, tolnai mérkőzéseiken csak egy pontot szereztek.

Nagyon értékes győzelmet arattunk, hiszen már a mérkőzés elején megvolt a gól, utána pedig volt egy olyan szituáció, amiből rögtön újabbat szerezhettünk volna. Tudtuk, hogy a Paks egy jó csapat, nagy nyomás alá is helyeztek minket, de jól jöttünk ki a labdákkal, jól építettük a támadásainkat. A második félidőben szintén voltak gólszerzési lehetőségeink, a végén pedig jól küzdöttek a srácok. A csapat volt a kulcsfigurája ennek mérkőzésnek, mert egyértelműen csapatként működtünk minden szinten, a játékosok egymást segítették ki, a győzelem pedig mindig sokat segít a lelkeknek. Arra is fel kell készülni, hogy három mérkőzésünk lesz egy hét alatt, abból kettőt otthon játszunk, meg szeretnénk lovagolni ezt a lehetőséget!”

Jönnek tehát sorozatban a meccsek a Vasas számára is, Kondás taktikai variációs lehetőségeit javítja, hogy (igaz csak a 90. percben csereként) ismét pályára léphetett Feczesin Róbert, akivel kapcsolatban az NB1.hu a következőket jelezte már október 24-én:

„Augusztus 12-én már a Nagyerdei Stadionban készültek a DVSC elleni, idegenbeli mérkőzésre a Vasas játékosai (a találkozónak 0-0 lett a végeredménye), amikor a klubhonlapon megjelent egy közlemény, melyben a sérültekről szóló részben a következők szerepeltek Feczesin Róbertről:

„Feczesin Róbert már a téli felkészülési időszakban is hosszasan volt sérült, s bár azóta ugyan vissza tudott térni, állapota újra romlott. A támadó térdében porcműtétet kell végrehajtani, így játékára a következő hetekben a Vasas nem tud számítani.

”Feczesin az első fordulóban, a Kecskeméten elért 0-0 alkalmával 33 percet játszott csereként beállva, míg a következő fordulóban, a Paks elleni 2-2 során 21 percet kapott, akkor még Kutor Attila vezetőedzőtől a bizonyításra.Azóta viszont nem tudott játszani, éppen ezért az NB1.hu pénteken késő este, a Kecskemét elleni, hazai 2-1-es vereség utáni sajtótájékoztatón azt is megkérdezte Kondás Elemért vezetőedzőtől, hogy játszhat-e még egyáltalán ebben a naptári évben a fölöttébb rutinos támadó:

„REMÉLJÜK, HOGY IGEN. MA IS EDZETT (EZT MÉG UGYE PÉNTEKEN KÉSŐ ESTE JELENTETTE KI – A SZERK.), A JÖVŐ HÉTEN (AZAZ EZEN A HÉTEN – A SZERK.) MÁR EGYÜTT KÉSZÜL A CSAPATTAL, RENDESEN KONTAKT EDZÉSEKKEL, MAJD MEGLÁTJUK, MILYEN SZEREPKÖRT TUDUNK RÁBÍZNI.”

A győzelme ellenére még mindig utolsó Vasas a következő fordulóban a DVSC-t fogadja.

A piros-kékek négy és fél év után győztek újra idegenben az NB I-ben…