Vasas-Fradi: a hangulat NB I-es volt

Volt egy véleményes gól is.

Vasas-Ferencváros 0-2 (0-1)

A Magyar Kupa utolsó nyolcaddöntője igazi rangadót hozott: a Vasas a Ferencvárost látta vendégül. A zöld-fehérek főpróbája nem sikerült jól, hiszen a Paks ellen 3-0-s vereségbe futottak bele. Az angyalföldiek sokkal jobb hangulatban várhatták a kupacsatát, hiszen a hétvégén a Csákvár otthonában 4-1-re diadalmaskodtak.

"A Vasas és a Ferencváros egymás elleni párviadala az egyetemes magyar labdarúgás egyik legfontosabbika" – írtuk a mai előzetesünkben.

Ezt az állításunkat alátámasztotta a két tábor, amely az egész meccsen parádés atmoszférát teremtett. A hangulatra nyugodtan mondhattuk, hogy NB I-es szintű volt. Az nb1.hu Facebook oldalára feltöltött képekből is leszűrhető, hogy a szurkolók nagyon készültek erre az összecsapásra:

A meccsen egy korai gól született, a kilencedik percben Botka Endre 14 méterről lőtt a kapura jobbal, a labda pedig a jobb alsóban kötött ki. Érdekesség, hogy a Vasas kapuját ezen a meccsen az az Uram János őrizte, aki pár éve még a Békéscsaba kapuvédőjeként nagy szerepet játszott abban, hogy a lila-fehérek búcsúztatták a kupától az FTC-t.

A szünetben Kuttor Attila kettős cserét hajtott végre: Márkvárt és Feczesin kapott bizonyítási lehetőséget. A változtatások ellenére nem tudták eltüntetni a hátrányukat a hazaiak, de azt hozzá kell tenni, hogy a kiesés ellenére felvették a harcot a Fradival.

A zöld-fehérek továbbjutását Ryan Mmaee biztosította be, aki Wingo indítása után kb. 10 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. Azt tegyük hozzá, hogy elég lesgyanús szituációból indult Mmaee…

A Vasas a 80. percben bevette Dibusz kapuját, de nem sokáig örülhetett Berecz, ugyanis a bíró kezezés miatt nem adta meg a találatot, így maradt a 0-2.

Az meg nem jelentene nagy szenzációt, ha az új idényben már a bajnokságban is találkozna egymással ez a két gárda…

MOL Magyar Kupa-nyolcaddöntő
Vasas (NB II)–Ferencváros 0–2 (0–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 4011 néző. Játékvezető:
Káprály.
Vasas: Uram – Szivacski, Szilágyi Z., Litauszki, Iyinbor, Silye (Ihrig-Farkas, 81.) – Hinora (Cipf, 71.), Hidi M. (Pátkai, 81.), Berecz, Szilágyi Sz. (Feczesin, a szünetben) – Szalai J. (Márkvárt, a szünetben). Vezetőedző: Kuttor Attila
FTC: Bogdán – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Botka – Vécsei, Laiduni – Zubkov (Zachariassen, 72.), Nguen (Szánthó, 84.), Gavrics (Mak, 60.)  – F. Boli (R. Mmaee, 60.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: Botka (9.), R. Mmaee (73.)