Válogatott: remekelt az Újpest csatára, hibázott az FTC egyik legjobbja

Közelebb került a vb-hez a Fradi egyik légiósa.

FERENCVÁROS

Pénteken négy válogatott labdarúgónk lépett pályára nemzetközi mérkőzésen.

Március 25-én, pénteken rendezték az afrikai vb-selejtezősorozat 3. körének első mérkőzéseit. A világbajnoki szereplésről döntő párharcok első felvonásain klubunk Samy Mmaee és Ryan Mmaee, valamint Aissa Laidouni révén volt érintett – a Mmaee-testvérek Marokkó, Laidouni pedig Tunézia csapatában szerepelt.

A marokkóiak a Kongói DK vendégeként kezdtek, Samy és Ryan Mmaee is kezdőként kapott lehetőséget. Yoane Wissa góljával a 12. percben a kongóiak szereztek vezetést, majd az 54. minutumban Marokkó bünetőhöz jutott – Ryan Mmaee hibázott, maradt az 1-0. Az 1-1-es végeredményt végül Tarik Tissoudali állította be. Ryan Mmaee-t a 71. percben lecserélték, Samy Mmaee viszont végigjátszotta a találkozót.

A folytatásban Mali–Tunézia mérkőzést rendeztek, a vendégcsapatban Aissa Laidouni is a kezdőcsapatban kapott helyet. Játékosunk végig a pályán volt, csapata, Tunézia pedig Moussa Sissako öngóljának köszönhetően 1-0-ra nyert, így egygólos előnyt szerzett a visszavágóra. A második mérkőzéseket 29-én, kedden rendezik, a győztesek kvótát szereznek a november 21. és december 18. között, Katarban rendezendő vb-re.

Este világszerte felkészülési mérkőzéseket rendeztek, Adnan Kovacevic és Eldar Civic csapata, Bosznia-Hercegovina Georgiát látta vendégül. Kovacevicet a 76. percben lecserélték, Civic nem állt be, Georgia 1-0-ra győzött. Utóbbi együttest kezdőként 80 percig erősítette Lasha Dvali.

ÚJPEST

Koszovói hátvédünk, Lirim Kastrati is a kezdőben kapott helyet a Burkina Faso elleni felkészülési mérkőzésen és végig a pályán volt a nagyarányú győzelemmel végződő összecsapáson.

Koszovó – Burkina Faso 5-0

Ketten is szerepet kaptak csatársorunkból a georgiaiak Bosznia-Hercegovina elleni meccsén. Budu Zivzivadze nem csak végig játszotta a találkozót, hanem az ő 49. percben szerzett góljával gyűjtötte be a győzelmet Georgia. Másik támadónk, Giorgi Beridze pedig a 75. percben állt be a mérkőzés hajrájára.

Bosznia-Hercegovina – Georgia 0-1