Válaszolt a Paks az Újpestnek, lassan menthetetlen az MTK

Döntött a Levegő Ura!

Paks-MTK 4-0

Nagyon fontos tényező volt, hogy a Paks nyugodtan, az MTK meg az életéért küzdve játszhatott és ez leginkább a helyzetkihasználásnál mutatkozott meg. Mert ameddig a tolnaiak gyakorlatilag tökéletesen kezdtek el teljesíteni a kezdés után, addig a vendégek játékosai képtelenek voltak betalálni a kapuba, annak ellenére, hogy megvoltak erre a lehetőségeik.

A Paksból többen is hiányoztak sérülés miatt, de Bognár György azt is megengedhette magának és a csapatának, hogy a góllövőlista vezetőjét, Ádám Martint csak a második félidőre cserélte be, akkor már hárommal mentek.

A fordulás után Márton Gábor, az MTK szakvezetője gyakorlatilag minden támadóját becserélte, ismét voltak helyzetei a játékosainak, de a Paks sem csak a védekezéssel és a következő feladatokra való pihenéssel volt elfoglalva.

Ezt a játékrészt ugyan csak egy gól színesítette de voltak helyzetek (átlövésekből is), iram és párharcok is szép számmal.

A Paks magabiztos győzelemmel (4 nyeretlen meccs után) hangolt a hétközi kupaelődöntőre, akárcsak ellenfele az Újpest, míg az MTK még nagyobb bajba került, mint volt…

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: RÁCZ GERGŐ BRAVÚRJA
Már 2-0 volt a hazaiaknak, ám erőre kapott az MTK, helyzetei is voltak. Herrera a 35. percben messziről tüzelt, ám a Paks kapusa bravúrral hárította a léc alá tartó zsugát.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: WINDECKER JÓZSEF
A levegő ura volt az MTK ötösénél, amit két gólja is jelez. Megérdemelte, hogy a második félidőben már pihenjen volt csapata, az Újpest elleni, hétközi kupaelődöntőre.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
12. p.: Kis paksi szöglet után Kocsis Bence ívelt középre jobbról, ahol érkezett Windecker József, aki magabiztosan fejelt középről a kapuba. 1-0

22. p.: Böde passza után Szabó Bálint vezette rá a balösszekötő helyén a labdát a védőjére, majd 14 méterről a bal alsóba tekert jobbal. 2-0

39. p.: Jobbról szállt be a szöglet után a labda az MTK ötösére, Mijatovics alá nyúlt, Windecker közelről a kapu bal oldalába fejelt. 3-0

90+1. p.: Nagy a jobbösszekötő helyéről, 20 méterről ívelt a balösszekötő helyén érkező Ádám fejére, aki 7 méterről a kapu bal oldalába fejelt. 4-0

OTP Bank Liga, 28. forduló:
Paksi FC-MTK Budapest 4-0 (3-0)

Paks, 1500 néző v.: Pintér
gólszerzők:
Windecker (11., 38.), Szabó B. (21.), Ádám (92.)
sárga lap: Kovácsréti (24.), Rajkovic (85.)

Paksi FC: Rácz – Kovács N. (Balogh, 80.), Lenzsér (Kinyik, 58.), Tamás, Szabó J. – Kocsis B., Windecker (Ádám, a szünetben), Sajbán – Szabó B. (Vas, a szünetben) – Kesztyűs, Böde (Nagy R., 66.)

MTK Budapest: Mijatovic – Varju (Stieber, a szünetben), Szépe, Rajkovic, Herrera – Kata, Ramadani, Grozav (Miovski, 63.), Mezei (Várkonyi, a szünetben), Kovácsréti – Vancsa (Futács, a szünetben)

KÖVETKEZŐ FELADAT:
A Paks hét közben az Újpest ellen játszik az egyik kupaelődöntőben, majd a ZTE-hez látogat a bajnokságban a hétvégén, míg az MTK a Mezőkövesdet fogadja.