Válaszolt a Honvéd a Vidinek

Fordulatok és hibák az Új Hidegkutiban.

HONVÉD-MOL FEHÉRVÁR 2-2 (1-0)

Fordulatos meccset játszott egymással a 7. forduló vasárnapi zárómeccsén a Honvéd és a MOL Fehérvár. Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban egy igen pontatlan első félidő végén Balogh Norbert szerzett vezetést a kispestieknek, majd az 56. percben Márton Gábor kettős cseréje hozott fordulatot a mérkőzésbe: néhány perccel később Petrjak beadásából Nego lőtt gólt, majd az ukrán talált a kapuba. Erre is érkezett válasz, Rockov kapus hibája után Traoré állította be a végeredményt.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: IVAN PETRJAK

Becserélése után gólpasszt adott, majd gólt lőtt, egyértelműen főszerepet vállalt a fehérvári pontszerzésből.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: MÁRTON GÁBOR KETTŐS CSERÉJE

Nagyon jó érzékkel nyúlt a meccsbe a vendégek trénere, Zivzivadzét és Evandrót váltotta Petrjak és Nikolics – ezt követően pár perccel érkezett a két gól.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

45+1. perc: Gazdag lőtt hatalmas kapufát 20 méterről, szabadrúgásból, a kipattanót Balogh kotorta a kapuba közelről. 1-0

64. perc: Petrjak tette középre Houri labdáját, az érkező Nego pedig a léc alá lőtt 5 méterről. 1-1

67. perc: Gyönyörű gól: Petrjak egy igazítás után 18 méterről, kicsit balról, jobbal a bal felsőbe tekert. 1-2

74. perc:  Tamás ívelt fel egy szabadrúgást, Traoré magasabbra ugrott, mint a kapuból messze kifutó Rockov, a csatár fejéről a kapuba pattant a labda. 2-2