Üzent a Fradinak a Puskás Akadémia

Román légiós vitte a prímet

Puskás Akadémia-Mezőkövesd 1-2

A vasárnapot a Mezőkövesd és a Puskás Akadémia összecsapása indította.

Mind a két csapatnak nagy tétje volt a mai meccsnek, ugyanis a kövesdiek még jobban eltávolodhattak volna a kiesőzónától, a Puskás Akadémia pedig élre állhatott volna a tabellán, akárcsak ideiglenesen is.

A találkozót egyértelműen a vendégek kezdték jobban, ugyanis negyed óra játék után már vezetett a Puskás Akadémia Baluta révén. A gól kifejezetten jót tett a meccsnek, ugyanis mind a két csapat sorra dolgozta ki a helyzeteket, ám ezek mind meddőnek bizonyultak.

A fordulás után sem hagytak alább az izgalmak, szebbnél szebb jeleneteknek lehettek a szemtanúi a meccsre kilátogatók és a tévénézők. A második gólra a 63. percre kellett várni, akkor ismét Baluta talált a kapuba. Egyszerűen nem találták az ellenszert a román légiósra a hazaiak.

Nagyon nagy dicséret illetti a Mezőkövesdet, hogy még ezután sem omlott össze a csapat, ugyanis a második gól után öt perccel Jurina szépíteni tudott, így még nem dőlt el ekkor sem semmi. A találkozó végén, főként a ráadásban nagy nyomás alatt tartották a kövesdiek a vendég kaput, de a felcsútiak védelme derekasan helyt állt.

Ezzel az eredménnyel a Puskás Akadémia az élre állt a bajnokságban, azonban fontos megjegyezni, hogy még hátra van a Fradi meccse, ami még változtathat a dolgok állásán. A Mezőkövesd változatlanul 6 pontra van a veszélyzónától.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: ALEXANDRU BALUTA

Két gólt szerzett, az ő találatai döntötték el a meccset. Kiválóan játszott, sokat tett a csapata sikeréért.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: AZ 5 PERC RÁADÁS

A második félidő hosszabbításában a Mezőkövesd mindent megtett annak érdekében, hogy legalább egy pontot otthon tartson, de a felcsúti védelmet egyszerűen nem lehetett feltörni.

15. p.: Slagveer jobbról adta középre a labdát, amire a hosszúnál Baluta érkezett és hat méterről, kapásból a kapu közepébe lőtt. 0-1!

63. p.: Nagy Zsolt beadására Baluta érkezett és ismét tisztán lőhetett kapura hét méterről, a labda a hálóban kötött ki. 0-2!

68. p.: Farkas jobbról adott középre, amit Jurina öt méterről fejelt a kapuba. 1-2!

A következő körben a Mezőkövesd a DVSC vendége lesz, míg a Puskás Akadémia az MTK-t látja vendégül.

Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 1-2 (0-1)
Mezőkövesd, 600 néző, v: Berke
Mezőkövesd: Tordai – Farkas, Pillár, Lukic, Granecny (Qaka, a szünetben) – Cseke (Besirovic, 49.), Kocsis G. – Babati (Kis, 75.), Cseri, Nagy Dá. – Jurina
Puskás Akadémia: Markek – Spandler, Nunes, Corbu, Szolnoki – Favorov, Baluta (Urblik, 87.) – Van Nieff, Slagveer (Skribek, 80.), Plsek (Puljic, 60.) – Nagy Zs. (Gera D., 80.)
gólszerzők: Jurina (68.), illetve Baluta (15., 63.)
sárga lap: Cseri (71.), illetve Szolnoki (3.), Slagveer (37.)