Üres vendégszektor és négy gól a Kövesd-Újpesten – videó

Fordulatokból nem volt hiány.

NB I, 19. forduló:

Mezőkövesd Zsóry FC-Újpest FC 2-2 (0-1)

Mezőkövesd, 1582 néző, v.: Pillók
gólszerzők: Jurina (53.), Besirovic (88.), illetve Berecz (14., öngól), Novothny (57.)
sárga lap: Vadnai (62.), Besirovic (89.), illetve Onovo (37.), Banai (64.), Burekovic (91.)
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Neszterov, Katanec, Vadnai – Karnyicki, Cseri, Berecz, Besirovic – Nagy D. (Jurina, a szünetben), Zivzivadze
Újpest: Banai – Balázs, Litauszki, Heris, Burekovic – Simon (Perosevic, 82.), Onovo, Csongvai, Pauljevic (Bacsa, 92.) – Calcan (Zsótér, 61.), Novothny

A keddi nyitórangadó!

Ilyen jelzővel is lehetett volna aposztrofálni a 19. forduló első mérkőzését, a Mezőkövesd-Újpest összecsapást. A hazaiak azzal kedveskedtek szurkolóiknak, hogy a kellemetlen, hétköznap esti időpont (és a nem éppen baráti időjárás) végett ingyenessé tették a belépést – az üres vendégszektor a lilák háza táján zajló problémák tudtában nem hatott meglepően, összesen 1582-en voltak kíváncsiak a tabellán 3. és 7. csapat találkozására.

Pedig nem volt rossz 90 perc, főleg a második félidő sikeredett hajtóssá és szívóssá. A 10. percben a hazaiak szerezhették volna meg a vezetést, ám Cseri Tamás távoli bombája a lécen csattant, hogy aztán négy minutummal később egy beívelést követően Szappanos kapus kiütött labdája Berecz lábáról a saját kapujukba jusson (0-1). Az Újpest mintegy 340 perc után szerzett újra gólt az NB I-ben, Nebojsa Vignjevic igyekezett is tüzelni játékosait.

Persze Kuttor Attila sem maradt rest, igyekezett feljebb lépni a gárda, de nem játszottak igazán hatékonyan – helyzetekig jutottak az első játékrészben, a félidő végén pedig egy tizenegyesgyanús szituációnál, majd egy Novothny-fejesnél is növelhették volna előnyüket a lilák.

A második félidőben aztán gólra váltotta nyomását a Mezőkövesd, a csereként beálló Jurina egyenlített az 52. percben (1-1), igaz, nem sokáig örülhettek, hisz Simon beadása után Novothny ismét megszerezte a vezetést az Újpestnek (1-2). A hátralévő fél órában többször is eldönthette volna a meccset a védelemben hibázó vendégcsapat, nem sikerült nekik, slusszpoénként pedig a hazaiak hajtása érett találattá, Besirovic harcossága eredményezte a 2-2-es végeredményt jelentő gólt.

Az immár két hónapja nyeretlen Újpest kicsit bánhatja, hisz közel járt első tavaszi sikeréhez, a hazaiak pedig elégedettebbek lehetnek – Kuttor Attilától járt is az ölelés az övéinek a lefújás után…

szerda 8.48: Vignjevics értékelése

Mezőkövesd-Újpest: Vignjevics boldogsága – reakció – NB1.hu

A 19. forduló nyitómeccsén a Mezőkövesd az Újpestet látta vendégül. A lila-fehérek kétszer is megszerezték a vezetést a meglepetéscsapat otthonában, de a két gárda végül megosztozott a pontokon. A 2-2-es döntetlent követően Nebojsa Vignjevics elmondta, ha egy együttes 2 perccel a vége előtt kap egy gól, az edző nem lehet teljesen elégedett.

szerda 9.46: Cseri nagy vitát generáló lövése

Mezőkövesd-Újpest: bent volt-e Cseri lövése? – képek – NB1.hu

Ahogy az nb1.hu is beszámolt róla, fordulatos meccset játszott a Mezőkövesd az Újpesttel. Kuttor Attila együttese ugyan kétszer is hátrányba került, de a kövesdiek Besirovic hajrában lőtt góljával legalább egy pontot megkaparintottak. Érdekesség, hogy a télen igazolt bosnyák futballista már a második találatát szerezte az NB I-ben, vagyis a jelek szerint komoly erősítést hajtottak végre a kövesdi vezetők.

szerda 13.06: Kuttor Attila értékelése

Mezőkövesd-Újpest: Kuttor dicsérete – reakció – NB1.hu

A 19. forduló nyitómeccsén a Mezőkövesd az Újpestet fogadta. A kövesdiek várhatták nagyobb önbizalommal a kezdő sípszót, hiszen Kuttor Attila együttese a Kisvárdát és a Honvédot is legyőzte 2020-ban. A lila-fehérek szempontjából nem indult valami jól az új esztendő, hiszen a Lokitól és a MOL Fehérvártól is vereséget szenvedtek.