Újpest-Puskás Akadémia: otthon is idegenben – REAKCIÓK

Vignjevic megmondta az őszintét, Hornyák sajnálja az Újpestet.

A forduló előtti beharangozókban az érdekes meccs jelzővel illettük a Újpest-Puskás Akadémia találkozóját. A mérkőzés után már leginkább a lehangoló szót használnánk, mert bár a két csapat jó és izgalmas meccset játszott, gyönyörű gólokat is szerzett, a nézők nélküli zalaegerszegi stadionban mégis hiányérzete támadt az embernek, az ürességtől kongó lelátók okán.

Korábban beszámoltunk róla, hogy a nemrég felújított a Szusza Ferenc stadion gyepszőnyege nem alkalmas élvonalbeli futballmérkőzés rendezésére, így az előző fordulóban a Kaposvár ellen a pályaválasztói jogot felcserélő lila-fehér klub továbbra is a IV. kerülettől távol játssza majd "hazai" meccseit.

A klubnál az a nem túl szurkolóbarát döntés született, hogy az Újpest a fővárostól mintegy 230 kilométerre fekvő Zalaegerszegen játssza "hazai" bajnokiját, így a kék-fehérek stadionjában fogadták a lilák a Puskás Akadémiát.

Nem csoda, hogy mindössze 182 (!) néző látta helyszínen a mérkőzést…

ZTE-bravúr, Bödéék helyosztót buktak, kiütötték a Honvédot – beszámoló a 23. fordulóról – NB1.hu

Forrás: MTI CIKKÜNK FOLYAMATOSAN FRISSÜL! A 23. fordulóval folytatódott az NB I-ben a küzdelem. A MOL Fehérvár egy félidő alatt lerendezte a Kaposvár elleni mérkőzést. A Fejér megyei alakulatban gólt szerzett a télen visszatérő Nikolics Nemanja is. Nem jött be a zalaegerszegi albérlet az Újpestnek, a lila-fehérek a Puskás Akadémiától szenvedtek vereséget.

Amit a vendégek kezdtek jobban, sőt mindjárt gólt is szereztek: a 3. percben Slagveer lőtte középre a labdát laposan jobbról, középen Vanecek értezett Heris mellett, és 7 méterről a kapuba lőtte a labdát (0-1)

A Puskás Akadémia a gól után is jobban játszott ellenfelénél, váratlan módon azonban az Újpest egalizálni tudott, Andreias Calcan szépségdíjas találatának köszönhetően (1-1).

A szép találatok sora nem szakadt meg az első félidőben, ugyanis a vendégektől Josip Knezevic sem akart lemaradni, és talán a román légiós góljánál is szebbet szerzett, újra előnyhöz juttatva ezzel Hornyák Zsolt tanítványait (1-2).

A szünet után az Újpest próbált feljebb kapcsolni, és nyomást gyakorolni a vendégekre, de ez leginkább csak mezőnyfölényben mutatkozott meg, igazi veszélyt nem jelentettek Novothny Somáék a vendég kapura.

Bár épp a Dél-Koreából visszatért csatár előtt adódott egyenlítési lehetőség, de a 25 éves támadó fejjel célt tévesztett.

Vignjevics mester a meccs hajrájában Szakály Péter és Bacsa Patrik beállításával próbálta meg felrázni csapatát, de Joel van Nieff távoli szabadrúgását benézte Filip Pajovics (1-3), el is döntve ezzel a mérkőzést, a ráadásban Novothny már csak szépíteni tudott (2–3).

Királyt védett a kispesti fanatikusoktól a DVTK edzője, Rebrov örül – edzői reakciók – NB1.hu

Forrás: nb1.hu/Simon Zoltán A 23. fordulóval folytatódott a küzdelem az NB I-ben. A játéknap legnagyobb meglepetését a ZTE okozta, az újonc a Mezőkövesd otthonában szerzett nagyon fontos három pontot. A Fradi a Loki legyőzésével kijavította a mezőkövesdi botlását. Az Újpest a zalaegerszegi "albérletében" kapott ki a Puskás Akadémiától.

ÚJPEST–PUSKÁS AKADÉMIA 2–3 (1-2)

Nebojsa VIGNJEVICS, az Újpest vezetőedzője:

"Nehéz bármit is mondanom. Megadtuk a meccs alaphangját, hogy odaajándékoztunk egy gólt a Puskás Akadémiának. Ilyen jó ellenféllel szemben ekkora hibát nem szabad elkövetni. Ezután hiába játszottunk viszonylag jól és egyenlítettünk, még a szünet előtt hátrányba kerültünk. Gyönyörű gól volt, de számunkra nagyon fájdalmas. Nem tehetek szemrehányást a futballistáknak, igyekeztek becsülettel, próbálkoztak, többet is birtokolták a labdát, de ez azzal jár, hogy az ellenfélnek nagyon területei nyílnak a kontrákra. A szabadrúgásból született harmadik felcsúti gól eldöntötte a mérkőzést.

Szokatlanok voltak a körülmények, de próbáltam kizárni a külső tényezőket. A csapatra, a játékosokra összpontosítottam, azt akartam, hogy minél jobb állapotban legyenek ezen a mérkőzésen. Nem új ez a szituáció, ami kialakult, és a játékosaink szenvedik meg leginkább azt, ami itt történik.

HORNYÁK Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője:

"Vegyesek az érzéseim. Nagyon örülök a győzelemnek, a három szerzett gólnak, annak, hogy több remek akciót vezettünk. Viszont több részlet is elkeserít, az egyik legszomorúbb, hogy három játékosunk is megsérült, márpedig ez a közelgő kupamérkőzés előtt egyáltalán nem jó jel. Együttérzek az Újpesttel. Sajnálom, hogy ilyen helyzet előfordulhat, nem volt jó így pályára lépni, de megpróbáltunk a mérkőzésre koncentrálni. Nem volt kellemes így, nézők nélkül játszani.

Az újpesti klub hányattatásai továbbra sem szűntek meg, újabb vereségével már csak négy ponttal előzik meg Litauszkiék a kieső helyen lévő Zalaegerszeget.

Az Újpestre a következő fordulóban sem vár könnyű összecsapás, hiszen a Feczkó Tamással eddig szárnyaló Diósgyőr várja majd Vignjevicsék.

A Puskás Akadémia tavasszal még veretlen, győzelmével megközelítette legfőbb riválisát, a harmadik Mezőkövesdet, amellyel kedden Magyar Kupa meccset játszanak majd a Gyurcsó Ádámék.

OTP Bank Liga, 23. forduló:
Újpest FC-Puskás Akadémia FC 2-3 (1-2)

Zalaegerszeg, 182 néző
v.: Solymosi

Újpest FC:
Pajovic – Heris, Litauszki, Risztevszki, Burekovic – Csongvai (Szakály P., 65.), Onovo – Calcan (Bacsa, 66.), Nwobodo, Perosevic (Koszta, 74.) – Novothny

Puskás Akadémia FC:
Hegedüs L. – Szolnoki (Varga J., 58.), Meissner, Spandler, Nagy Zs. – Urblík, Plsek (Van Nieff, 74.) – Slagveer, Knezevic, Gyurcsó (Sós B., a szünetben) – Vanecek

gólszerzők: Calcan (28.), Novothny (91.), illetve Vanacek (3.), Knezevic (43.), Van Nieff (87.)