Újpest-Puskás Akadémia: őrült meccs hat góllal és három piros lappal

Büntető, kapufa és bombagól is volt.

ÚJPEST-PUSKÁS AKADÉMIA 3-3

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SAHAB ZAHEDI

Csereként állt be a 76. percben, majd szinte az első labdaérintéséből gólt szerzett, és a 87. percben is betalált, ezzel pontot mentve a felcsútiaknak.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: PULJIC KAPUFÁJA

Még emberelőnyben, az első félidő végén másodszor is vezetést szerezhetett volna a Puskás Akadémia, ám fejese a kapufán csattant. Ezek után jött Baluta kiállítása, majd egy újpesti gól a második félidő közepén.

11. perc: Egy szögletet és egy szép Batik-megoldást követően a hosszú saroknál érkező Puljic elé került a labda, aki közvetlen közelről, estében a kapuba lőtte azt. 0-1

24. perc: Újabb szögletgól: Csongvai beívelése után Diaby ugrott a legmagasabbra, és közelről a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 1-1

66. perc: Brandon szabálytalankodott Pauljeviccsel szemben a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Antonov helyezte a kapu közepébe. 2-1

78. perc: Brandon beadása után Zahedi fejelt 13 méterről, nagy erővel a kapu felé, a labda egy pattanás után jutott a hálóba. 2-2

83. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgás után Csongvai tologatta a labdát középen, majd 30 méterről lőtt a bal alsóba – Tóth kapus hiába vetődött, nem tudott védeni. 3-2

87. perc: Mezgrani beadása után ismét Zahedi fejelt 12 méterről, a labda pedig utat talált a hosszú, azaz a jobb alsó sarokba. 3-3

Az Újpest a ZTE-hez látogat legközelebb, a Puskás Akadémia a Kisvárdát fogadja.

OTP Bank Liga, 13. forduló:
Újpest FC-Puskás Akadémia FC 3-3 (1-1)

Újpest FC: Nikolic – Antonov, Diaby, Csongvai, Pauljevic – Mack (Kastrati, 60.), Onovo, Katona (Bjelos, 70.), Szabó B. – Goure (Tallo, 70.), Csoboth
Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Mezgrani, Stronati, Spandler, Brandon – Kiss T. (Gruber, 76.), Van Nieff (Corbu, 70.), Batik, Nagy Zs. – Baluta, Puljic (Zahedi, 76.)

gólszerzők: Diaby (24.), Antonov (66., 11-esből), Csongvai (83.), illetve Puljic (11.), Zahedi (78., 87.)
piros lap: Csoboth (33.), illetve Baluta (45.), Spandler (82.)
sárga lap: Csoboth (25., 33.), illetve Spandler (28., 82.)

AZ MTI JELENTÉSE A MECCSRŐL:

"Az Újpest hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott a legutóbb bronzérmes Puskás Akadémiával a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén, amely a hat gól mellett három kiállítást is hozott.

A csapatok bátran kezdtek, lendületes támadásokat vezettek a széleken, de eleinte a beadások nem okoztak veszélyes szituációt a kapuk előtt. A felcsútiak aztán egy szögletet követően szereztek vezetést bő tíz perc elteltével. A játékrész közepén inkább mezőnyjáték zajlott a pályán, a lila-fehérek mégis éppen ebben a periódusban egyenlítettek Diaby idénybeli negyedik fejes góljával. Ettől ismét megélénkült a mérkőzés, de egy vitatott kiállítással – a 16-oson belül meglökték Csobothot, ennek ellenére a videóbírós elemzés után is érvényben maradt az újpesti játékos második sárga lapja színészkedésért – a vendégek kerültek mezőny- és létszámfölénybe. Ekkor ismét előnybe kerülhetett volna a Puskás Akadémia, azonban a bal kapufa megmentette a fővárosiakat. A szünet előtti percekben, aztán kiegyenlítődött a létszám, mert Baluta hasba rúgta Onovót.

A folytatás kevésbé volt eseménydús, mint az első 45 perc, ugyanis néhány szórványos, kaput elkerülő lövésen kívül semmi izgalmas nem történt. Bár meddő mezőnyfölényben a Puskás Akadémia futballozott, mégis az Újpest szerzett vezetést 11-esből. A vendégek mestere, Hornyák Zsolt kettős cserével próbálta frissíteni az együttesét a hajrára, a húzása pedig azonnal kifizetődött, ugyanis Zahedi első labdaérintéséből egyenlített. A felcsútiak azonban nem örülhettek sokáig, mert Spandler kezezése miatt előbb emberhátrányba kerültek, majd egy perccel később Csongvai bombagóljával az Újpest vezetést is szerzett. A szórakoztató meccs slusszpoénja még hátra volt: Zahedi második gólját is fejjel szerezte, így pontosztozkodással zárult az összecsapás."