Újpest-Puskás Akadémia: három gól, balhé és vezéráldozat (?)

Feszült hangulatú meccsel zárult az 1. forduló.

ÚJPEST-PUSKÁS AKADÉMIA 1-2 (0-1)

Két olyan csapat találkozója maradt utoljára az NB I 2021/22-es idényének első köréből, akik közül az egyik már kiesett a Konferencia Ligából, a másik még versenyben van, és csütörtökön a Baselt fogadja.

Utóbbi márpedig az az Újpest, akiknek kellett volna a svájci topcsapat ellen egy jó hangulatú felkészülés, ennek ellenére vereség, nagy balhé és vezéráldozat lett a vége.

KL: megvannak az Újpest lehetséges ellenfelei – NB1.hu

Talán a vezéráldozat fájhat a legjobban a három közül, hisz a remek formában futballozó Georgi Beridzét a 90. percben le kellett cserélni – nagy kérdés, hogy mennyire súlyos a sérülése és ott tud-e lenni a Basel ellen. A felcsútiak mindenesetre kétszer is „igazán” ott voltak a Szusza Ferenc Stadionban, ez pedig azt jelentette nekik, hogy az előző bajnoki évad három Újpest elleni sikere után, sorozatban egyébként ötödször győzték le a lilákat.

Mindkét csapatnak adódott egy-egy nagy helyzete az első félidőben (Tallo, valamint Kiss Tamás szerezhetett volna gólt, utóbbi hatalmas ziccert puskázott el), mígnem Baluta megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az 57. percben Nunes duplázat meg az előnyt, Baluta szöglete után fejelt az újpesti kapuba.

Ezek után többet is változtatott Michael Oenning, jött is a szépítés a 64. percben Katona Mátyástól, ám ezt követően semmi „érdemleges” nem történt igazán a két kapu előtt. Kakaskodás annál inkább, hisz a lefújást megelőzően kétszer is elszabadultak az indulatok – a játékosok szerencséjére senkinél sem villant a piros.

Hornyák Zsolték a KL-kiesés után örömet szereztek szurkolóiknak, az újpestieknek pedig már hét közben jöhet a javítás. Kétségtelenül nagyot szólna, ha sikerülne legyőzniük a bázelieket…

A MECCS KULCSMOMENTUMA: BERIDZE SÉRÜLÉSE

Gera belépője után sérült meg az újpestiek egyik legjobbja, aki nem is tudott ráállni a lábára, a bal combja sérülhetett meg. Ki tudja, milyen hosszú időre kell nélkülöznie őt Oenningnek…

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: ALEXANDRU BALUTA

Szép gól és pontos gólpassz – igazi karmestere volt csapatának, és érezhetően a kezdőcsapatba jelölt Libor Kozákkal is jól működött együtt.

43. perc: Kiss kiugratásába Kastrati ért bele rosszul, a labda így Kozákhoz pattant, aki tökéletes helyzetbe hozta Balutát – a román csinált egy cselt Diaby mellett, majd Banai mellett-fölött, 12 méterről a jobb sarokba lőtt. 0-1

56. perc: Baluta balról érkező szöglete találta meg tökéletesen Nunest, aki hat méterről, mindenkit túlugorva simán fejelt a bal alsóba. 0-2

64. perc: Tallo csinált egy lövőcselt a tizenhatosnál, majd Simonhoz passzolt, aki erőből belőtte a sűrűjébe. A labdával Katona lépett ki elsőként, és szép, finom mozdulattal, öt méterről a jobb alsóba emelt. 1-2

Az Újpest csütörtökön a Basellel játszik odahaza KL-selejtezőt, míg a felcsútiak a Paksot fogadják vasárnap a bajnokságban.