Újpest-MTK: remek ébresztő volt a lesgól, de a végén jött a csattanó

Hordágyon hagyta el a pályát a légiós.

Újpest-MTK 1-2 (0-0)

Patinás párharccal zárult a vasárnap az NB I-ben: az Újpest az MTK együttesét látta vendégül. A két gárda 221. alkalommal találkozott egymással a legmagasabb osztályban, az örökmérleg kiegyenlített küzdelmet tükrözött a kezdő sípszó előtt, hiszen a lila-fehérek és a kék-fehérek is 83-szor győztek, míg 54 ütközet remivel zárult.

Már a meccs elején gólt szerzett az MTK, a leshatáron kilépő Miovszki a jobb alsóba gurított. A mozdulat után a partjelző azonnal mutatta, hogy lesről indult a vendégek futballistája, de a jelenetet a VAR is megvizsgálta. Rövidebb ideig állt a játék, aztán kiderült, hogy az asszisztens valóban jól döntött.

Ez a lesgól egyébként felébresztette az újpestieket, több lehetőséget is kidolgoztak a szünetig. Előbb Croizet 16 méterről leadott lapos lövését kell kiemelni, amely alig kerülte el a kapu jobb oldalát. A folytatásban főleg Tallo veszélyeztetett, ám két ígéretes helyzete ellenére sem módosult az állás, a szünetben 0-0 állt az eredményjelzőn.

A második félidő elején ismét lesgólt láthattunk, ezúttal az újpestiek nem örülhettek, hiszen Tallo passzát Croizet küldte a kapuba, de a találatot érvénytelenítette Bognár Tamás játékvezető.

A folytatásban aztán már jöttek a szabályos gólok is. Előbb Croizet remek passzát pofozta be Tallo (tegyük hozzá nem volt nehéz dolga). Nem lehet azt mondani, hogy érdemtelenül szerezték meg a hazaiak a vezetést, mivel jóval több lehetőséget dolgoztak ki. Tallo villanását követően nem sokáig búslakodott az MTK, egy szabadrúgás után Croizet nem tudta kifejelni a labdát, Miovszki pedig köszönte szépen ezt a lehetőséget.

Sajnos a meccs krónikájához hozzátartozik, hogy az MTK finn légiósa, Alho nyakmerevítővel és hordágyon hagyta el a pályát a második játékrész derekán. A lefújásig sem unatkoztak a szurkolók, Tallo újra beköszönt, de talán senki sem lepődik meg, hogy ezt lesről tette. Bjelos pedig Mijatovics védésénél a kipattanót néhány méterről az oldalhálóba lőtte, ez volt az újpestiek meccslabdája. Aztán a hosszabbításban a csereként beszálló Vancsa vette be az újpestiek kapuját.

Az Újpest továbbra is nyeretlen ebben a szezonban az NB I-ben, így az utolsó helyen áll jelenleg a tabellán, míg az MTK hét ponttal rendelkezik.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: VANCSA BECSERÉLÉSE

Az MTK fiatal tehetsége a 70. percben érkezett a pályára, ekkor Nagy Barnabást váltotta. Vancsa meghálálta az edző bizalmát, hiszen a ráadásban higgadtan értékesítette a helyzetét, ezzel három pontot szerzett csapatának.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: JUNIOR TALLO

Végig aktívan és nagy kedvvel futballozott, az újpesti támadásokból rendre kivette a részét. Az erőfeszítése végül kifizetődött, ugyanis a 66. percben gólra váltotta Croizet passzát. Kisebb gondot jelenthet az Újpestnek, hogy a végén sérülés miatt cserét kért a csatár.

66. perc: Végre szabályos gól! Croizet jobbról centerezett, a labda Junior Tallo elé került, aki öt méterről lőtt az MTK kapujának közepébe. 1-0!

73. perc: Nem sokáig vezetett az Újpest. Az MTK jobbról végezhetett el egy szabadrúgást, Dimitrov beívelése Miovszkit találta meg, aki mellel vette le a labdát, majd az ötös környékéről a bal alsóba lőtt. 1-1!

92. perc: A végén jött a csattanó! Vancsa Zalán lépett ki, végül kb. 10 méterről a kapu jobb alsó sarkát célozta meg, a próbálkozása pedig megrezgette a hálót. 1-2!

Az MTK a következő fordulóban a MOL Fehérvár otthonában vendégeskedik, ezt a meccset szombaton 20.30-tól rendezik meg. Másnap 20 órától az újpestiek a Paks stadionjában szerezhetnek pontokat.