Újpest-MTK: nagyszerű ütemben cserélt a hazaiak mestere

Továbbra is remekel a lilák támadója.

Újpest-MTK 2-0

Fővárosi rangadóval indult a vasárnap az NB I-ben, Újpestre látogatott az MTK.

A találkozót kiesési rangadónak is lehetett titulálni, ugyanis még egyik csapatnál sem dőlt el, hogy jövőre is az NB I-ben folytatja-e. A tét így igazán nagy volt, szóval érdekes meccsre készülhettek a kilátogatók.

Már a nyolcadik percben majdnem megszerezte a vezetést a hazai csapat, ám Croizet csak a kapufát találta el. Az első játékrészben nem is született gól, így 0-0-nál vonulhattak a csapatok a szünetre.

A fordulást követően a 63. percben megszerezte a vezetést, majd a 82. percben megduplázta az előnyét, ami végül három pontot ért. Az Újpest ezzel az eredménnyel némileg megnyugodhat, míg az MTK nagyon nehéz helyzetbe került, ugyanis jelenleg 6 pontra van a bennmaradást jelentő 10. helytől.

Fontos még megjegyezni azt is, hogy a hangulat kiváló volt végig a meccsen, de furcsa volt látni, hogy az újpesti tábor nem a kapu mögött, hanem az egyik oldalsó lelátón foglalt helyet, az MLSZ büntetése miatt.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: MILOS KRUSCSICS

Érkezése óta megtáltosodtak a lilák, minden bizonnyal nem lesz bajuk a bennmaradás kivívásával. Ezen a meccsen ráadásul remek ütemben cserélt, ugyanis az első gólt egy perccel megelőzően állította be Bjelost és Katonát is. Ha ezt a formát tartani tudja az Újpest, az sincs kizárva, hogy a Magyar Kupát behúzza.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: ZIVZIVADZE GÓLJA

Az Újpest vezető gólja után még bőven meg lehetett volna a lehetősége a vendégcsapatnak arra, hogy legalább egy pontot megszerezzen, ám ezt a mostanában remeklő Zivzivadze gólja megakadályozta.

63. p.: Bjelos indította Katonát, aki egészen közelről a kapus mellett a hálóba továbbította a labdát. 1-0!

82. p.:  Zivzivadze hagyta ott a védőket, majd ezt követően 17 méterről egy hatalmas gólt lőtt a kapu bal oldalába. 2-0!

Az Újpest a következő fordulóban a Paks vendége lesz, míg az MTK a Vidit fogadja majd.

Újpest FC-MTK Budapest 2-0 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 3269 néző v.: Andó-Szabó
Újpest: Banai – Pauljevic (Kovács D., 92.), Kutrumpisz, Diaby, Antonov – Csongvai, Onovo – Croizet (Viana, 92.), Mitrovic (Bjelos, 62.), Beridze (Katona, 62.) – Zivzivadze (Kastrati, 83.)
MTK: Mijatovic – Varju, Szépe, Rajkovic, Sluka (Herrera, 84.) – Mezei, Ramadani (Vancsa, 71.), Kata – Stieber (Palincsár, 84.), Futács (Kovácsréti, 71.), Grozav
gólszerzők: Katona (63.), Zivzivadze (82.)
sárga lap: Bjelos (78.), illetve Kata (53.), Sluka (71.)