Újpest-Fehérvár: Vignijevics szerint a szerencse döntött – videó

A Vidi továbbra is üldözi a listavezetőt, egyre nagyobb gondban a lilák.

Idén még nem kapott gólt tétmeccsen a Vidi, kétszer nyertek, idén még nem lőtt gólt az Újpest, kétszer kaptak ki. Fontos győzelmet aratott a Fehérvár, nem tudott jobban ellépni a Ferencváros. A győztes gólt Petrjak szerezte a 84. percben, egy nem túl élvezetes mérkőzést döntött ezzel el.

Élő közvetítés és a gólok története a 18. forduló meccseiről – NB1.hu

NB I, 18. forduló 19.30 Újpest – MOL Fehérvár FC 0-1 g.: Petrjak (86.) A tabella a linkre kattintva érhető el. Újpest-MOL Fehérvár 0-1 86.p.: A hajrában szerezheti meg a három pontot a MOL Fehérvár. Hodzic passzolt Petrjakhoz, az ukrán játékos 15 méterről tekerte be a labdát az újpesti kapuba.

Carillo szerint jobb volt fizikálisan az Újpest, ki kell elemezniük a meccset. Zavarta a talaj minősége az edzőt, ami miatt nem tudták a saját játékukat játszani. A játékosok hozzáállására nem lehetett panasza, de szeretné, ha még jobban játszanának. Megmutatták, hogy nyerni szeretnének, erre építene a jövőben.

Az Újpest végre visszatérhetett a Szusza Ferenc stadionba, igaz ultrák nélkül. A fanatikusoknak annyiban volt szerencséjük, hogy nem kellett a helyszínen megtekinteniük, hogy a csapatuk idén másodszor is kikap. Nem várnak könnyű mérkőzések a lilákra, szerdán Mezőkövesdre látogatnak, míg jövő hétvégén a Derbi vár rájuk.

A forduló nézőszámai: alig látták az Újpest hazatérését – NB1.hu

A 18. fordulót rendezték meg szombaton az NB I-ben. A DVTK újabb fontos három pontot szerzett, Feczkó Tamás együttese ezúttal a Kaposvárt győzte le 2-0-ra. A miskolci stadionba látogatott ki a legtöbb néző ezen a hétvégén: 3702 néző váltott jegyet erre az összecsapásra.

Vignijevics szerint több helyzetet dolgoztak ki az ellenfelüknél, ami már az első félidőben is meglátszott, de nem tudták ezeket gólra váltani. A második félidőben ott folytatták, ahol abbahagyták, de az utolsó sikeres érintés nem jött össze. A tréner szerint a Videoton volt a szerencsésebb, annak ellenére, hogy ők többet tettek a sikerért.

Vezetőedzőnk értékeli a MOL Fehérvár FC… – Újpest FC (hivatalos)

Vezetőedzőnk értékeli a MOL Fehérvár FC elleni mérkőzést.

A Vidi tapad a Fradira annyira, amennyire csak tud. Az Újpestnek sürgősen össze kell szednie magát, mert jövő héten ilyenkor, akár a kiesőzóna környékén találhatják magukat.

A meccs összefoglalója:

Újpest FC-MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0)
Szusza Ferenc Stadion, 1125 néző, v.:
Pintér
gólszerző: Petrjak (84.)
sárga lap: Heris (51.), illetve Fiola (79.)
Újpest: Banai – Pauljevic, Heris, Litauszki, Burekovic – Simon (Perosevic, 77.), Onovo (Koszta, 89.), Nwobodo, Calcan (Bjarnason, 57.), Zsótér – Novothny
Fehérvár: Kovácsik – Fiola, Juhász R., Musliu, Stopira – Pátkai, Elek (Bamgboye Funsho, 84.) – Houri, Kovács I., Milanov (Petrjak, 62.) – Futács (Hodzic, 72.)Az első félidő feléig gyenge iram mellett a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, utána viszont már a kapuk közelébe is eljutottak, de a kevés lehetőség egyikében sem volt gólveszély.

Bátrabb és lendületesebb támadójátékot vállalt fel a szünet után a Fehérvár, ennek eredményeként beszorította az Újpestet a saját térfelére, és a kaput is veszélyeztette. Húsz perc után jött ki a szorításból a hazai együttes, a kapura azonban a fehérváriak jelentettek némi veszélyt, és a vendégek két cserejátékosa, Hodzic és Petrjak a 84. percben összehozta a győzelmet érő találatot.

Az Újpest pályaválasztóként a kilencedik szezonbeli mérkőzésén két győzelem és két döntetlen mellett az ötödik vereségét szenvedte el, míg a Fehérvár vendégként továbbra is veretlen, két döntetlen mellett hetedszer nyert.