U19: utolsó tesztmeccs volt az elitkőr előtt

Szintén elitkörös ellenfél ellen.

U19-es válogatottunk utolsó nemzetközi felkészülési mérkőzését játszotta a márciusi, horvátországi Eb-selejtező elitkör előtt – jelezte az MLSZ.

A mieink ősszel veretlenül nyerték meg Eb-selejtező csoportjukat, márciusban Horvátországban lép pályára az elitkörben, ahol a házigazdák mellett a norvég és a német válogatott lesz a mieink ellenfele. Németh Antal csapata legutóbbi felkészülési mérkőzésén, tavaly novemberben legyőzte az olaszokat idegenben, az elitkört megelőző utolsó meccsén pedig Cipruson lépett pályára a szintén elitkörös házigazdák ellen.

A szigetországba elutazó keretből több alapember hiányzott, így a szakmai stáb olyan labdarúgóknak is lehetőséget adott a találkozón, akik most bizonyíthatták, hogy érdemes számolni velük a tétmeccseken is.

A magyar válogatottnak kellett néhány perc, mire felvette a mérkőzés ritmusát, ekkor azonban rövid idő alatt két gólt is szerzett: a 25. percben, egy jobb oldali beadás után a hazaiak egyik belső védője már csak a saját kapujába tudott továbbítani (0-1), majd három perccel később egy újabb jobb oldali akció végén Szendrei Norbert emelt okosan a hálóba (0-2). A második gól után a magyar válogatott jelentős fölényben futballozott, de nem tudta tovább növelni az előnyét.

A fordulás után kiegyenlítődött a mérkőzés, a ciprusiak ránk erőltették a rájuk jellemző, agresszív, párharcokban és ütközésekben gazdag játékot, és ebből jól jöttek ki: a 74. percben egy lecsorgó labdát lőttek a hálóba, majd a 77. percben tizenegyesből állították be a 2-2-es végeredményt.

– A mérkőzés megmutatta, hogy egyelőre nem tartunk ott, mint az őszi Eb-selejtezők előtti időszakban, több olyan hibát is elkövettünk, amit feltétlenül ki kell javítanunk a felkészülés végére. Bár voltak jó periódusaink, az eredménnyel és a mutatott játékkal sem lehetünk elégedettek, sokat kell dolgoznunk ahhoz, hogy az elitkörös mérkőzések előtt eljussunk a kívánt szintre – nyilatkozta a lefújás után Németh Antal szövetségi edző.