U19: nagyon szép helytállás az olaszok ellen – reakció

Jobbak voltak, de...

AZ MLSZ JELENTÉSE:

"A szünetben 2-0-ra vezetett a házigazda olasz csapat a női U19-es Eb-selejtező mérkőzésen. Németh Diána szögletgóljával azonban közelebb kerültünk ellenfelünkhöz, amely aztán tizenegyesből zárta le a találkozót.

Turtóczki Sándor szövetségi edző női U19-es válogatottja a svájci csapat elleni bravúrral (2–1-es sikerrel megszereztük a három pontot) kezdte szereplését az olaszországi Eb-selejtező tornán. Ennek a győzelemnek köszönhetően a csoport éléről várhatta együttesünk a házigazdák elleni második fordulót. Az olaszok Bosznia-Hercegovina ellen (6–0) szintén begyűjtötték előzőleg a három pontot.

Az első félidőben a házigazdák alakítottak ki mezőfölényt és a 11. percben, egy kicsiben elvégzett szögletet és beadást követően, Beccari révén a vezetést is megszerezték (1–0).

A labdát leginkább az olaszok járatták, míg a magyar csapat igyekezett megnehezíteni a dolgukat, letámadni és kontrákból megindulni, de pontatlanságok csúsztak a játékunkba. A 23. percben aztán egy középre ívelt labdába a kivetődő Török Noémi nem tudott beleütni, az a jó ütemben érkező Pfattner elé került, a Juventus női csapatában szereplő csatár pedig a kapu elől az első olasz gólhoz nagyon hasonló találatot jegyzett (2–0).

Válaszul Siber Glória találta el az oldalhálót. A labdabirtoklási fölényben futballozó olaszok nem elégedtek meg az eredménnyel és a félidő második felében többször is adtak feladatot kapusunknak, de csapatunk sem adta fel a mérkőzést és végig kitartóan védekezett, illetve igyekezett labdaszerzésekből megindulva veszélyeztetni.

A szünetben kettőt cserélt Turtóczki Sándor: Lelovics Nóra helyett Kiss-Lantos Hanna, Sali Rebeka helyett pedig Sain Anna állt be. A második félidő az elsőhöz hasonló játékot hozott, leginkább az olaszok járatták többet a labdát, akik a kezdés után hamarosan kétszer is próbálkoztak, mindkétszer szögletből. Az 56. percben aztán Savanya Csilla szabadrúgása elkerülte a kaput. A szépítés az 59. percben jött: Németh Diána végezhetett el szögletet, amelybe az olasz kapus ugyan beleért, de a labda áthaladt a gólvonalon (2–1).

A hajrára Csizmadia Zsófia jött be Savanya Csilla helyett. A folytatásra jutott még egy olasz kapufa, a hajrában pedig tizenegyeshez jutott ellenfelünk, amit a 87. percben Arcangeli értékesített (3–1).

Az utolsó percekre Kardos Dóra is beállt, Csizmadia Zsófiát váltotta. Az eredmény viszont már nem változott, találkozó 3–1-es olasz győzelemmel ért véget.

– Az első félidőben két figyelmetlenség és az időjárás furcsaságai miatt is kétgólos hátrányba kerültünk. A második játékrészben a csapatom kitartott a mellett, amit megbeszéltünk és szépíteni tudott. A végén aztán megítéltek ellenünk egy tizenegyest, ami ha nincs, még lett volna esélyünk veszélyeztetni. Ez nagyon rosszul érintett bennünket, de egy nagyon erős ellenféllel játszottunk. A pályán láthattuk, hogy milyen színvonalat képviselnek az olaszok és milyen játékosaik vannak; de nekünk is volt tartásunk és partnerek tudtunk lenni a mérkőzésen. Kikaptunk, de az, hogy az olaszok egyetlen komoly helyzetet sem alakítottak ki, az hatalmas dicséret a csapatomnak. Gratulálok a lányoknak és igyekszünk az utolsó mérkőzésre rendezni a sorainkat – nyilatkozta a találkozót követően Turtóczki Sándor szövetségi edző."