U19: kétgólos hátrányból állt fel a magyar válogatott

Remekül sikerült a főpróba.

U19-es válogatottunk kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re legyőzte a dán csapatot a márciusi Eb-selejtező elitkör főpróbáján a spanyolországi San Pedro del Pinatarban – számolt be róla a hivatalos oldalán az MLSZ.

A Tímár Krisztián vezette magyar csapat március végén hazai pályán vívhatja ki a szlovákiai U19-es Európa-bajnokságon való részvételt, a mieinknek ehhez meg kell nyerniük elitkörös csoportjukat, amelyben Törökország, Izrael és Skócia szerepel még. A tétmérkőzések előtt idén három felkészülési meccset játszott le a csapat, agz első kettőt február elején a bosnyákok ellen (6-2, 0-0), az utolsót pedig szerda délután a spanyolországi San Pedro del Pinatarban, a szintén elitkörös dánok ellen.

A mérkőzés nem kezdődött jól számunkra, a dánok már a 2. percben vezetéshez jutottak, kihasználva egy labdakihozatalunk során becsúszó egyéni hibát (0-1). El kellett telnie jó tíz percnek, mire a magyar válogatott felvette a dánok által diktált tempót, ezt követően viszont kiegyenlítetté vált a mérkőzés, sőt inkább a mieink irányították a játékot. A helyzeteink megvoltak az egyenlítéshez, a lehetőségeinkből azonban nem született gól, a dánok viszont a 40. percben, egy kontratámadás végén megduplázták az előnyüket (0-2).

A szünetben hármat cseréltünk, és a folytatásban is nagy elszántsággal harcoltunk a szépítő találatért, majd az 50. perctől pedig már az egyenlítésért, ekkor ugyanis egy szöglet után Alaxai Áron fejesével egy gólra felzárkóztunk (1-2). A második félidőben is megvoltak a helyzeteink, de ezúttal a pontrúgásaink voltak igazán veszélyesek, a 79. percben egy szöglet után Kerezsi Zalán fejesével megszereztük az egyenlítő találatot (2-2). És ezzel még nem volt vége, a 90. percben ugyanis egy harmadik szögletgólt is elértünk, ismét Kerezsi Zalán volt a befejező ember, közelről állította be a 3-2-es végeredményt.

Dánia-Magyarország 2-3 (2-0)