U19: A győzelmet behúztuk, de a csoda elmaradt

Zlin – Az osztrákok nem tudtak mit kezdeni a csehekkel.

Az U19-es válogatottunk 2-1-re legyőzte a skótokat Zlinben, de a csehek is győzni tudtak a párhuzamosan futó csoportmeccsen Ausztria ellen, így ők nyerték a csoportot, és jutottak ki a grúziai Eb-re.

A magyar válogatott győzelmi kényszerben lépett pályára a csehországi Eb-selejtező elitkör utolsó játéknapján, a skótok viszont már biztosan nem juthattak tovább a csoportból. A mieinknek sem volt elég egy győzelem, az osztrákok sikerére is szükség volt a csehek ellen a párhuzamosan zajló mérkőzésen.

A magyar válogatott már az 1. percben kapura tartó lövéssel jelentkezett, de a folytatásban sokáig nem tudtunk mit kezdeni a skótok masszív védekezéssel. Az ellenfél nem kizárólag a védekezéssel törődött, húsz perc után Demjén Patrik kapuja előtt is kialakult egy nagy lehetőség. A 30. percben Hinora lövését még védte a skót kapus, a 35. percben viszont sikerült megtörni a gólcsendet, a skótok egy védelmi hibáját Bíró Bence használta ki, és 11 méterről a bal alsó sarokba helyezett (0-1).

Bemutatjuk az Eb-re jutott U17-es válogatottat, sztárjait, edzőjét – NB1.hu

Támadásban maradtunk a gól után, de az előnyt nem tudtuk megduplázni. Michael Boris még a félidő előtt sérülés miatt cserélni kényszerült, Takács Ronald helyére Bíró Ákos állt. A szünetig nem változott az állás: egygólos vezetésnél ért véget a játékrész. A másik meccsen ekkor a csehek – egy második percben esett öngóllal – 1-0-ra vezettek, vagyis továbbjutásra álltak.

A második félidőt jobban kezdtük ugyan, de mivel a skótok támadóbb szellemben kezdtek el futballozni, Michael Boris – Vogyicska Bálint beküldésével – megerősítette a középpályánkat. A 61. percben Csernik Kornél előtt adódott nagy lehetőség, de közeli lövését szögletre ütötte a skótok kapusa. Három perccel később a skótok egy kontrája okozott némi veszélyt, majd egy néhány perces periódus következett, amikor védekezésre kényszerültünk, ellenfelünk többször is eljutott a 16-osunkig.

A 72. percben egy szögletet követően a játékvezető Kleisz Márknál szabálytalanságot látott a 16-oson belül, a megítélt tizenegyest Michael Johsnton gólra váltotta (1-1). A 79. percben Hinora Kristóf egy elkésett becsúszás után megkapta második sárgáját, így tíz emberrel fejeztük be a mérkőzést. Emberhátrányban sem mondtunk le a győztes gól megszerzéséről, mint ahogyan a skótok is mindent megtettek a győzelemért a hajrában. A 85. percben egy kontra végén Kleisz tört kapura, lerántották a 16-oson belül, a jogos büntetőből Szabó Bence a jobb alsó sarokba lőtt (1-2). Az utolsó pillanatokban a skótok gólszerzőjét kiállította a játékvezető, de ez már nem változtatott semmin, 2-1-re megnyertük a találkozót. Az igazi öröm azonban elmaradt, mert a párhuzamos meccsen a csehek 3-0-ra legyőzték Ausztriát, így ők utazhatnak az Európa-bajnokságra.

Skócia-Magyarország 1-2 (0-1)

Magyarország: Demjén – Hinora, Tóth B., Szalai A., Gergényi – Csernik (Tömösvári, 72.), Kleisz, Szabó B., Takács R. (Bíró Á., 44.) – Bíró B., Szabó L. (Vogyicska, 59.)

Gólszerzők: Johnston (72.- 11-esből), ill. Bíró (35.), Szabó (85.- 11-esből)