U17-es Eb-selejtező: kikaptunk a címvédő otthonában

Korán megszerezték a vezetést.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
MÁSODIK SZAKASZ
Hollandia–Magyarország 2–0 (Slory 4., Babadi 71.)

Sok energiát felemésztő mérkőzésen maradtunk alul az Eb-címvédő ellen az U17-es Eb-selejtező elitkör első fordulójában.

A hazai pályán szereplő Hollandiával találkozott először U17-es válogatottunk az Eb-selejtező elitkörben. A Kelet-Hollandiában, Uden és Venray városában rendezett torna tétje a májusi, izraeli Európa-bajnokságon való részvétel kiharcolása: az Eb-mezőnynek a nyolc csoportgyőztes mellett a hét legjobb csoportmásodik is tagja lesz.

Csapatunk ősszel legjobb harmadikként kvalifikált, míg csütörtöki ellenfelünk a címvédő jogán, selejtező nélkül jutott az elitkörbe.

Ellenfelünk korán, a 4. percben előnybe került: egy labdavesztést követő kontratámadásból Jarden Slory volt eredményes (1–0).

A gyors hazai gól után csapatunk nem tört meg. és a félidő további részében felvette a versenyt a hollandokkal – a szünetig nem is változott az eredmény.

Nagyon küzdelmes játékot hozott a mérkőzés, sok párharccal, ami közül több is sérülésveszélyt rejtett magában, így Széles Zoltán kényszerű változtatásokra is kényszerült.

A szünetben sikerült frissíteni a csapaton, és a második játékrész első 15 percében többször is veszélyt jelentettünk a holland kapura, azonban a támadásainkba pontatlanságok csúsztak. A sok energiát felemésztő találkozón kapusunk több bravúrt is bemutatott, de a 71. percben ő sem tudott menteni, amikor ismét ismét Slory vette be a kapunkat, ezúttal egy jó 19 méteres átlövésből (2–0), beállítva a végeredményt.