Szlovén csapatot ütött ki a Budafok – a gólok története

A Puskás-díjas játékos is betalált.

Budafoki MTE-NK Roltek Dob 5-1 (1-1)
BMTE:
Póser – Iharos, Romić, Oláh B., Medgyes – Micsinai, Soltész I. – Skribek, Kulcsár K., Szabó M. – Kovács D.
Pályára lépett még: Bese B. (k), Fekete M., Vaszicsku, Margitics, Kirják, Filkor, Szebenyi, Ihrig-Farkas, Lőrinczy A., Takács R., Zsóri
A Budafok gólszerzői: Skribek ('33, '50), Zsóri ('60), Ihrig-Farkas ('80), Takács R. ('90)

Budafoki MTE

Az NB I-re készülő Budafok a szlovén másodosztályban szereplő Roltek Dob csapatával vívott edzőmeccset. A szünetben 1-1-re állt a mérkőzés, ám a második félidőben a budafokiak kitömték a riválist. A játékosok dolgát egyébként a szakadó eső sem segítette. A Budafok hivatalos weboldala szerint péntek hajnalban földrengés ébresztette Csizmadia Csaba játékosait.

A gólok története a Budafok beszámolója alapján:

26. perc: A Dob egy kontratámadás végén, szinte a semmiből lőtt gólt (0-1).

33. perc: Kovács Dávid pörgette a labdát Skribek Alen elé, aki lefutotta védőjét és határozottan helyezett a kapuba (1-1).

50. perc: Micsinai indította Skribeket, aki egyedül tört kapura és ismét higgadtan fejezte be a támadást (2-1).

60. perc: Zsóri Dániel is betalált, első budafoki gólját szerezve. Fiatal támadónk Kirják Henrik bal oldali beadása után csúsztatott a hálóba (3-1).

80. perc: Lőrinczy Attila passzolt Ihrig-Farkas Sebestyénhez, aki közelről továbbított a szlovének kapujába (4-1).

90. perc: Filkor Attila ugratta ki Takács Ronaldot, szélsőnk pedig egy igazítás után beállította a végeredményt (5-1).