Szalai Attila parádézott, brutális rekord Sallaiéktól, Dárdai utódja debütált

Nagy Ádámék vezetik a bajnokságot, Bolla gólpassza, győzött a Sepsi.

Sallai Roland csapata, a Freiburg 6-0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában a német labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén – jelezte az MTI.

A végeredményt 37 perc (!) alatt alakította ki a vendégcsapat, amely a Bundesliga történetében elsőként lőtt öt gólt idegenben 25 percen belül. A Freiburg története során először szerzett hat gólt egy félidő alatt, ráadásul fennállása során másodszor győzött a Mönchengladbach otthonában, ahol eddigi egyetlen sikerét 1995-ben könyvelte el. Sallai a 61. percben lépett pályára.

A Hertha BSC eközben 2-2-es döntetlent ért el a Stuttgart otthonában. A vendégek kispadján ezen az összecsapáson mutatkozott be Tayfun Korkut, aki a hétfőn menesztett Dárdai Pált váltotta.

Törökországban Szalai Attila ismét kezdett, a Fenerbahce pedig úgy verte 4-0-ra a Rizesport, hogy a magyar védő két gólpasszt is kiosztott.

Olaszországban Nagy Ádám végigjátszotta csapata, a Pisa Como elleni, 1-0-ra megnyert meccsét, a pisaiak pedig vezetik a Serie B-t.

Svájcban Bolla Bendegúz visszatérése jól sikerült, a Grasshoppers St. Gallen elleni 4-0-jából gólpasszal vette ki a részét.

Oroszországban Kecskés Ákossal a fedélzeten a Nyizsnyij Novgorod 2-1-re verte a Kazanyt.

Ausztriában Bukta Csaba az 53. perctől játszott a Wolfsbergtől 3-0-s vereséget szenvedő Altachban.

Cipruson Vinícius Paulo végigjátszotta az APOEL Paphos elleni meccsét (1-1), míg Lang Ádám végig a pályán volt az AEL Limasszolt verő Omoniában.

Dániában a SønderjyskE 1-0-ra verte a Hvidovrét a kupában, Prosser Dániel a 68. percben, csereként állt be, akárcsak Szerbiában Holender Filip – a Partizan 2-0-ra győzött a Novi Pazar ellen.

Horvátországban a Hajduk Split a 81 percet kapó Lovrencsics Gergővel a soraiban 2-0-ra legyőzte a Dinamo Zagrebet idegenben.

A román élvonalban a Sepsi 2-0-ra győzött a Mioveni otthonában, így jelenleg 10. a tabellán.