Svájc-Magyarország: hét gól, harmadikok lehetünk

Bázel – Gulácsi sajnos főszereplő volt.

Forrás:

Svájc-Magyarország 5-2

Pedig nem kezdtünk rosszul!

A svájciaknál volt többet a labda a vezetésükig is, a helvéteknek helyzeteik is voltak, ám mi is járattuk a labdát, voltak támadásaink, semmi jele nem volt annak, hogy két perc alatt lerendezik a hazaiak a meccset.

Gulácsi azonban előbb átvett egy haza adott labdát, majd mielőtt kirúghatta volna azt megcsúszott, jött Xhaka és máris 1-0-volt Svájcnak. Majd hirtelen 2-0 lett, mert Frei lövésénél Bese lábán megpattant a zsuga, Gulácsi nem védhetett…

A kedves Fortuna tehát nem fogadta kegyeibe a magyar válogatottat, ráadásul Zuber a szünet előtt nem sokkal végleg bebiztosította a győzelmüket.

Fordulás után ezért gyorsan lőtt még egyet (Gulácsi ebben is benne volt), és ebben a pillanatban talál mindenkinek beötlött, hogy „úristen, mennyi lesz a vége…”.

Guzmics gólja viszont azt jelezte, hogy nem akar még jobban kikapni a magyar válogatott, ziccerünk is volt. Persze a hazaiaknál volt többet a labda, több lehetőségük is volt, de már lassabb tempóban futballoztak. De nem végig, mert a 80. perctől megint nagyon megnyomták, a csapatkapitány Lichtsteiner kemény góllal növelte az előnyüket.

De még mindig volt bennünk annyi, hogy például Nagy Ádám éles szögből a kapura bikázzon, hogy Sommer emiatt rosszul üsse ki a labdát, hogy végül a debütáló Ugrai szép fejessel megszerezze a második gólunkat.

Ez is lett a végeredmény, kedden azt a Feröer-szigeteket fogadjuk az utolsó meccsen, amelyik válogatott 1 ponttal van lemaradva mögöttünk.