Simple Női Kupa: a Győr az MTK otthonában ünnepelhetett

Kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

A Simple Női Kupában teljessé vált a legjobb nyolc mezőnye. A nyolcaddöntők zömét már korábban megrendezték, szombaton pedig eldőlt, hogy a Győr vagy az MTK álmodozhat tovább a végső győzelemről.

A Rába-partiak gyakorlatilag az első félidőben bebiztosították a továbbjutásukat, hiszen Herczeg, Cameron és Németh találataival háromgólos fórra tettek szert. A szünet után Vachter szépített, aztán a 63. percben Khimych villant meg, ekkor 1-4 szerepelt az eredményjelzőn. A lefújásig még Csuhai is beköszönt, de ez csak szépségtapasz volt a kék-fehéreknek. Érdekesség, hogy november elején a bajnokságban a Győr 7-1-re verte az MTK-t.

Korábban a Fradi a Nyíregyháza legyőzésével jutott tovább, míg a Puskás Akadémia a DVTK-t fektette két vállra, ezzel folytathatja a szereplését a sorozatban.