Remek meccsen intézte el a Kispest Szabicsékat

A hangulat is parádés volt.

Honvéd-MOL Fehérvár FC 3-1

Minden meccs élvezeti hangulatán rengeteget dob az, ha két, valóban szurkoló tábor van jelen a jó akusztikájú létesítményben. És ez most full adott volt Kispesten, így jóval feszültebbnek lehetett érezni a remek iramban elkezdődött Honvéd-Vidit.

Persze a szurkolás mellett a másik félnek való odamondogatás is jellemezte a szurkolást, mint ahogyan az világon mindenhol tapasztalható.

A 6. percben Kovács védte bravúrral Lukics 6 méteres bólintását a jobb felső sarok elől, a támadó az elmélázó Lukicsot előzte meg, amikor megtámadta a labdát.

A 10. percben Szappanos védte a másik gólfelelős, Kodro közeli fejesét, meg kell jegyezni, hogy a Vidi támadójának a kivitelezése veszélytelenebb volt, mint a kispesti kollégáé kicsit korábban a túloldalon.

Innentől kezdve Szabics Imre csapata igyekezett dominálni, de a 29. percben Tamás bal oldali beadása után Stopira bravúrral mentett az ötösnél az érkező Lukics előtt, igaz, Kovácsnak vetődve kellett megkaparintania a védő lábáról a kapu felé pattanó labdát.

A szünet előtt a hazai publikum kétszer is 11-est kért számon a játékvezetőn, de még a VAR sem vizsgálta az eseteket.

Fordulás után maradt a változatosság, amit jelez, hogy 10 percnyi játék után 1-1-re módosult az állás, két hasonlóan eleresztett lövés után.

A gólváltás után kicsit enyhébb lett a tempó, de csak a 78. percig, amikor Petkovics ziccerét védte bravúrral Kovács. Picit később Szappanos rosszul ütött ki egy zsugát, de Funsho közelről eltörte a lövést…

Aztán jött a csattanó, mert Nagy Dominik remek szabadrúgása után még mentett a léc, utána Petrusenko megszerezte a győztes gólt!

Nagy Dominik megérdemelte, hogy a végén még egy gólt szerezzen… A játékosok közül ő volt a mezőny legjobbja.

Remek és nagyon fontos meccset nyert meg a Kispest!

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: AZ ULTRÁK
Ahhoz, hogy a helyszínen még élvezetesebb legyen a meccs, nagyon kellett az egész meccses szurkolásuk. Még akkor is, ha egymást is froclizták.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: PETRUSENKO CSELE
A mindent eldöntő gólt eredményező lövés nem jöhetett volna létre, ha előtte okosan nem cselezi ki Dárdait…

GÓLOK TÖRTÉNETE:
49. p.:
Kodro átadása után Peter Zulj 16 méterről, középről lő a kapu közepébe ballal. Szappanos elindult jobbra, majd már nem ért vissza. 0-1

56. p.: Tamás adott be balról laposan középre, ahol Nagy Dominik 14 méterről, ballal lőtt a bal alsóba Stopira lábai között. 1-1

87. p.: Nagy Dominik 18 méteres, balösszekötőből eleresztett szabadrúgása után mentett a léc, a kipattanó Petrusenkóé, aki, okosan kicselezte Dárdait, majd jobbal a léc alá lő, a kapu közepébe, picit balról, 13 méterről. 2-1

90+2. p: Nagy Dominik elé kerül a labda az ötös jobb sarkánál, majd a kapu közepébe lőtt. 3-1

Budapest Honvéd-MOL Fehérvár FC 3-1 (0-0)
Bozsik Aréna, 3162 néző, v.: Andó-Szabó
Budapest Honvéd: Szappanos – Petkovic, Batik, Lovric, Tamás (Baráth, 84.) – Petruszenko, Hidi (Pantelic, 73.) – Nagy D., Zsótér (Machach, 73.), Drazic (Gale, 65.) – Lukic (Traoré, 84.)
MOL Fehérvár FC: Kovács D. – Nego, Fiola, Stopira, Heister – Lednev (ifj. Dárdai, 68.), Alef (Bamgboye, 72.), Makarenko, Petrjak – Zulj, Kodro
gólszerzők: Nagy D. (55., 91.), Petruszenko (86.), illetve Zulj (49.)
piros lap: Heister (95.)
sárga lap: Nagy D. (34.), Hidi (50.), Petkovic (65.), illetve Zulj (69.)