Puskás Akadémia-Paks: totális kiütés!

Csak termelt és termelt az atomerőmű!

PUSKÁS AKADÉMIA-PAKS 1-6

A Paks meccseit Bognár György vezetőedzővé történt kinevezése óta több szempont miatt is mindig érdemes és élvezetes nézni.

Egyrészt ugye a Paks csak magyar játékosoknak ad bizonyítási lehetőséget (ez mondjuk már Bognár érkezése előtt is így volt, de a legfontosabb, hogy még mindig így van), az nb1.hu véleménye szerint követendő példaként, másrészt Bognár híve a támadójátéknak.

Ráadásul a gyors passzokon, ritmusváltásokon, indításokon, cseleken, lövéseken alapuló támadójátéknak, nem pedig annak, ami a halál unalmas labdatartásra épül.

És ami miatt még nagyon fontos volt a várakozással kapcsolatban, hogy az esetek döntő többségében a Puskás Akadémia is hasonló játékkal igyekszik előrukkolni, így garantált volt, hogy most is élvezetes, látványos lesz a mérkőzés, jó tempóban, sok góllal.

A Paks kezdett aktívabban, viszont hamar átvette a kezdeményezést a Puskás Akadémia, lehetőségei is voltak a hazai csapatnak, ám benne volt a levegőben, az, hogy bármikor lecsaphatnak a tolnaiak egy gyors, és ami még fontosabb, eredményes kontrával.

És ez így is lett, mert Sajbán szép lövéssel megszerezte a vezetést a vendégeknek, de ennél sokkal jobban fájhatott a feje Hornyák Zsoltnak, amikor a 42. percben a csapatkapitánya, a más sárga lapos Nagy Zsolt tök feleslegesen megkapta a második sárga lapját, a világ legfeleslegesebb cselekedetéért: reklamálásért.

És pláne azért fájhatott a felcsúti mester feje, mert ekkor már kettővel mentek a vendégek, mivel a mezőny legjobbja, Bognár István az apjára jellemző laza mozdulattal növelte kettőre az előnyüket.

A két gól és a piros okozta sokk még lesújtott a szünet előtt, mert Bognár kiosztott még egy gólpasszt (az első találatnál is az ö lövése után pattant Sajbán elé a zsuga), ezúttal Ádám Martinnak.

A Paks játékosai előre felé gyorsabbak és magabiztosabbak voltak, teljesen megérdemelten vonultak háromgólos előnnyel pihenőre.

Abból a szempontból dicséret illeti a felcsútiakat, hogy nem adták fel a harcot, amit a szépítésük is jelent, de ezen az estén a Paks ellen fikarcnyi esélyük sem volt még a szoros mérkőzés elérésére sem.

Mert Bognár György játékosainak kapott gól után is volt kedvük energiát fektetni az újabb és újabb támadásokba, gyakorlatilag akkor kerültek a felcsúti kapu elé, amikor csak akartak. És az atomerőmű újabb gólokat is termelt, ráadásul nem is akármilyeneket.

Emlékeztetőül: a tavalyi bajnokságban ezek voltak a két csapat egymás elleni eredményei: Paks-Puskás Akadémia 6-2, Puskás Akadémia-Paks 3-2, Paks-Puskás Akadémia 4-2!

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: BOGNÁR GYÖRGY
A fia, Sajbán és még egy csomóan látványosan, válogatott formában futballoztak, de ahhoz, hogy ezt a focit és ilyen formában és magabiztossággal mutassák be már lassan egy éve a paksiak, elengedhetetlen a vezetőedző felfogása, tudása és személyisége.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: NUNES FEJESE
Már kettővel ment a Paks, Nagy Zsolt teljesen feleslegesen kiállíttatta magát reklamálás miatt akkor, amikor a felcsútiak végezhettek el szabadrúgást. A beadásból Nunes akár gólt is fejelhetett volna, ha az bemegy, akkor van egy kicsi, de tényleg kicsi esély rá, hogy talán szorosabb a vége.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
15. p.:
Gyors kontra végén Bognár lő kapura, a labda felpattant Stronatin, majd érkezett Sajbán, aki 8 méterről, kapásból lőtt remekül a kapuba. 0-1!

37. p.: Sajbán visszaadta a „kölcsönt”: remekül adott be középre balról laposan, ahol érkezett Bognár, aki flegma mozdulattal, védővel a nyakán gurított 8 méterről a bal alsóba. 0-2!

45+1. p.: Bognár ismét előkészített… Ezúttal Ádám Martint hozta helyzetbe, aki remek átvétel után lerúgta a labdát a bal alsóba. 0-3!

55. p.: Szépítettek a hazaiak: Van Nieff ívelt középre a tizenhatos jobb sarkától, Plsek pár lépésről fejelt a kapuba középről. 3-1!

58. p.: Tovább termel az atomerőmű! Bognár fejelte le a labdát Nagy Richárdnak, aki a balösszekötő helyéről, félfordulatból, 7 méterről bikázott a kapuba. 1-4!

66. p.: Sajbán Máté duplázik! Bognár kitette a labdát a balra, ahonnan Nagy Richárd középre passzolt, a hosszúnál érkező Sajbán magabiztosan lőtt 8 méterről a kapuba. 1-5!

68. p.: Spandler buktatta Nagy Richárdot, 11-es! Bognár úgy lőtt a bal alsóba, hogy Tóth Balázs rajta volt a lövésen… 1-6!

OTP Bank Liga, 2. forduló:
Puskás Akadémia FC – Paksi FC 1-6 (0-3)
Felcsút, 782 néző v.: Antal P.
gólszerzők:
Plsek (55.), illetve Sajbán M. (15., 66.), Bognár I. (37., 69. – a másodikat tizenegyesből), Ádám M. (45+1.), Nagy R. (58.)
sárga lap: Nagy Zs. (27., 42.), illetve Szélpál (13.)
piros lap: Nagy Zs. (42.), Joao Nunes (86.)

Puskás Akadémia: Tóth B. – Joao Nunes, Spandler, Stronati – Gera D., Favorov (Géresi, 59.), Baluta (Plsek, a szünetben), Corbu (Van Nieff, a szünetben), Nagy Zs. – Kozák (Puljic, 59.), Kiss T. (Slagveer, 59.)
Paks: Nagy G. – Kinyik, Lenzsér, Szélpál (Kulcsár D., a szünetben), Szabó J. – Szabó B. (Nagy R., 56.), Papp K. (Windecker, 73.), Bognár I., Balogh B. – Sajbán M. (Haraszti, 68.), Ádám M. (Böde, 56.)