Puskás Akadémia-Mezökövesd: még kell dolgoznia a Fradinak az aranyért

Géresinek összejött, ami San Marinóban nem.

Puskás Akadémia-Mezőkövesd 2-0

Véget ért az NB I 27. fordulója, melyet a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd meccse zárt.

Hornyák Zsolt csapata 2-0-ás győzelmet aratott, ám a 43. perctől kezdve emberelőnyben játszott. Pintér Attila csapata azonban nem adta fel, tíz emberrel is veszélyesen játszott, a tréner hangja pedig betöltötte a Pancho Arénát.

A jövő héten eldőlhet a bajnoki cím sorsa, hiszen jön a szakmai csúcsrangadó a Ferencváros-Puskás Akadémia. Amennyiben a Fradi nyerni tud, akkor már matematikailag is biztos, hogy megszerzi a 32. bajnoki címét a IX. kerületi gárda.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: GÉRESI KRISZTIÁN

San Marinóban nem jött össze a gól Géresinek, hiszen Nikolics nem adta át a lehetőséget a tizenegyes elvégzésére, ám most nem volt szüksége a játékosnak rögzített helyzetre ahhoz, hogy gólt szerezzen. Gyönyörű gólt lőtt, remélhetőleg hamarosan a magyar válogatottban is betalál.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: RÓBERT PILLÁR SZABÁLYTALANSÁGA

A 43. percben Róbert Pillár ellöket a gólhelyzetben lévő Géresit, megmozdulását egy piros lappal jutalmazta a játékvezető. A tizenhatos környékén történt az eset, ám a büntetőterületen kívül, így szabadrúgás következett. 10 emberrel is megpróbálta egalizálni az állást Pintér Attila csapata, 11-el lehet, hogy sikerült volna.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

9. p.: Géresi Krisztián kissé balról, 20 méterről a jobb alsóba bombázott. Szappanos ugyan vetődött, de nem volt esélye elérni a labdát. 1-0!

90+3. p.: Slagveer jobb oldali beadását követően, hatalmas gólt lő 12 méterről a jobb sarokba Alexandru Baluta. 2-0!

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A következő fordulóban a Puskás Akadémia a Ferencváros vendége lesz, míg a Mezőkövesd a Kisvárdát látja vendégül.

JEGYZŐKÖNYV:

Mezőkövesd Zsóry FC 2-0 (1-0)
Pancho Aréna, zárt kapuk mögött v.: Karakó
PAFC: Tóth B. – Szolnoki, Joao Nunes (Meissner 69.), Spandler, Deutsch L. – Corbu (Plsek 66.), van Nieff – Slagveer, Knezevic (Baluta 66.), Kiss T. – Géresi
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas D. (Kavtaradze 78.), Katanec, Pillár, Vadnai – Chrien (Rui Pedro 63.), Martic (Szeles a szünetben) – Besirovic, Vutov (Vojtus a szünetben), Cseri – Jurina (Nagy D. 85.)
gólszerzők: Géresi (9.), Baluta (93.)
sárga lap: Martic (19.), Farkas D. (76.), Besirovic (90.)
piros lap: Pillár (43.)