Pintér vs. Bognár: a légiósok

Potyogtak a gólok a magyar edzőlegendák mérkőzésén.

MEZŐKÖVESD-PAKS 4-3

Egy igencsak gólgazdag meccset nyert meg Pintér Attila Mezőkövesdje a Bognár György vezette Paks ellen. Mint ismeretes, Pintér sokkal szívesebben játszatja a csapatában a magyar futballistákat és csak akkor tesz be légiósokat, ha lényegesen jobbak a honfitársainknál az adott pillanatban, mert ez a csapat érdeke, a Paks meg eleve kizárólag magyarokból áll. A Kövesd góljait kivétel nélkül légiósok szerezték ezen a meccsen. A mérkőzés irama egyébként kiváló volt, mind a két csapat a végsőkig küzdött és nem sokon múlott, hogy egyenlíteni tudjon a Paks.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A HOSSZABBÍTÁS A TALÁLKOZÓ VÉGÉN

Nagyon szoros volt a vége, Bognár szépíteni is tudott és a Paksnak meg volt a lehetősége arra, hogy egalizáljon. Azonban ez nem jött össze, így a Kövesd szerezte meg a három pontot.

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A LÉGIÓSOK

Négy hazai találat, négy légiós gólszerző. Pintér remekól rakta össze a csapatát, amit találatokkal háláltak meg a játékosai.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

20. perc: Karnyicki csapott le a labdára egy felszabadítás után, majd 19 méterről egy hatalmas gólt lőtt a Hegedüs kapujába. 1-0

37. perc: Neszterov buktatta Sajbánt a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Ádám Martin állt oda és nyugodtan a jobb alsóba lőtt. 1-1

39. perc: Besirovic vett le egy átadást, majd egy remek mozdulattal, 13 méterről bevette a kaput. 2-1

52. perc: Egy paksi védő fejéről Vutov elé pattant a labda, aki 7 méterről a hálóba lőtt. 3-1

57. perc: Egy szöglet után megfeledkeztek a védők Ádám Martinról, aki közelről a kapuba fejelt. 3-2

79. perc: Pillár először öt méterről próbálkozott, de ezt védte a paksi kapus, ám visszapattant a kövesdi játékos elé a játékszer és másodszor már nem hibázott. 4-2

90+3. perc: Bognár szerzett labdát, majd 18 méterről a jobb felsőbe csavart. 4-3

A KÖVETKEZŐ FELADAT:

A következő fordulóban a Mezőkövesd Budafokra látogat, míg a Paks a Ferencvárost látja vendégül.

JEGYZŐKÖNYV:

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 4-3 (2-1)
Mezőkövesd, zárt kapus, v.: Bognár
Mezőkövesd: Szappanos – Farkas, Karnyicki, Pillár, Neszterov – Besirovic, Berecz, Cseri (Martic, 65.), Vadnai (Vajda, 89.) – Szerderov (Vutov, 51.), Nagy D. (Jurina, 65.)
Paks: Hegedüs – Szélpál, Böde (Kulcsár, 13.), Gévay (Haraszti, a szünetben) – Osváth (Csősz, 76.), Kulcsár, Balogh (Szakály, a félidőben), Szabó – Bognár, Ádám, Sajbán (Nagy R., 68.)
gólszerzők: Karnyicki (20.), Besirovic (39.), Vutov (52.), Pillár (79.), illetve Ádám (37., 57., az elsőt 11-esből), Bognár (93.)
sárga lap: Vadnai (51.), Neszterov (59.), Szappanos (66.), Pillár (73.), Besirovic (83.), Jurina (95.), illetve Szakály (66.), Kulcsár (71.), Osváth (73.)