Parádés Fradi-passzok Diósgyőrben

Közeledhet a miskolci edzőváltás.

DVTK-FERENCVÁROS 1-3

3-1-re nyert a Fradi a DVTK vendégeként, ezzel hangolva a keddi, mindent eldöntő BL-meccsre. Látható volt a meccsen, hogy abszolút nincs egy szinten a csapat. A DVTK nem tudott elmozdulni a veszélyzónából, ami azt is jelenheti, hogy hamarosan edzőváltás lehet Diósgyőrben, mint ahogy azt már korábban is megírtuk.

Bódog után még egy NB I-es vezetőedző állása lehet veszélyben – NB1.hu

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A FRADI TÁMADÓI

Remekül játszottak, kihasználták az ellenfél hibáit. Kijött a minőségbeli különbség, nem véletlenül szerepel a csapat a BL-ben.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: LAIDOUNI GÓLPASSZA

A Fradi harmadik találata előtt Laidouni parádésan emelt a tizenhatos elől Uzuni elé, aki ezután gólt szerzett. Ebből a remek megmozdulásból is látszott a két csapat közti tudáskülönbség.

6. perc: Mak adott középre jobb oldalról, a diósgyőri védők egymásra vártak, így Baturina három méterről a kapuba fejelhetett. 1-0

15. perc: Márkvárt beadását rosszul vette le Rui Pedro, ám elsőre úgy tűnt, hogy Haratin megrúgta. A játékvezető tizenegyest ítélt, ám a visszajátszásokból kiderült, hogy a diósgyőri lépett rá a fradista lábára. A sértett állt a labda mögé, amit kifejezetten rosszul végzett el, de Dibusz hasa alatt így is elsuhant a labda. 1-1

19. perc: Zubkov az ötös bal sarkától emelt a kapuba a kivetődő Antal fölött. 1-2

65. perc: Laidouni remek átadása után Uzuni lőtt a bal alsó sarokba. 1-3

A DVTK az MTK-hoz utazik, míg a Fradira egy élet-halál meccs vár Kijevben, ahol elől, melyik csapat folytathatja az Európa-liga rájátszásában.

Diósgyőri VTK-Ferencvárosi TC 1-3 (1-2)
Diósgyőri Stadion, zárt kapus, v.: Andó-Szabó
DVTK: Antal – Polgár, Karan, Hegedűs (Orosz, 92.) – Sesztakov (Vági, 73.), Márkvárt, Max, Memolla – Hasani, Grozav (Makrai, 81.), Rui Pedro (Szűcs, 73.)
FTC: Dibusz – Lovrencsics, Kovacevic, Frimpong, Heister (Botka, 70.) – Laidouni (Vécsei, 70.), Haratin (Szomália, 65.) – Mak, Boli, Zubkov (Uzuni, 64.) – Baturina (Skvarka, 83.)
gólszerzők: Rui Pedro (15., 11-esből), illetve Baturina (6.), Zubkov (18.), Uzuni (66.)
sárga lap: Rui Pedro (30.), Hasani (43.), Sesztakov (47.), Grozav (54.), Hegedűs (57.), illetve Haratin (26.), Lovrencsics (53.), Frimpong (63.), Uzuni (87.)