Paks-Vidi: a végén jött a dráma

Bejött Bognár György jóslata.

Paks-MOL Fehérvár FC 3-2

Egy igazi rangadóval indult a 22. forduló, Paksra látogatott a Vidi.

A találkozó előtt Bognár György már megjósolta, hogy nyerni fognak, ez be is jött. Szintén a meccs előtt adott ki egy közleményt a MOL Fehérvár FC, hogy az ukrán-orosz konfliktus miatt nem lépnek pályára az ukrán légiósai, így többek között Petrjak sem volt ott a meccsen.

A találkozó elején nem látszott a Vidin, hogy bárki hiányzott volna a csapatból, ugyanis viszonylag gyorsan két gólos előnybe került. Haraszti azonban a 19. percben szerzett góljával meccsben tartotta a csapatot.

A fordulást követően és azt megelőzően is, folyamatosan dolgozták ki a szebbnél szebb helyzeteket a csapatok, ám a kapufák tették a dolgokat, így sajnos csak öt gól lett végül a meccsen.

A hajrában azonban már a kapufák sem jelentettek akadályt, 84. percben egalizált a gólkirály jelölt Ádám Martin, majd a hosszabbítás utolsó percében megszerezte a meccs utolsó gólját Lenzsér, így Bognárék gazdagodtak három ponttal.

A Paks a győzelmével meg is előzte a tabellán a Vidit, Bödéék a negyedikek, míg a Fehérvár az ötödik helyet birtokolja jelenleg.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: A KAPUFÁK

Senki sem mondhatja, hogy kevés gól lett volna a mérkőzésen, azonban akár több is lehetett volna, ha nincsenek a kapufák. Mind a két csapat többször is eltalálta őket, jónéhány újabb szép találattol megfosztva a nézőket.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: LENZSÉR GÓLJA

A végén jött a slusszpoén, a hosszabbítás utolsó percében szerezte meg a mindent eldöntő találatot a Paks, ezzel eldöntve a meccs és a három pont sorsát. Hozzá kell tenni, hogy abszolút megérdemelt volt a gól.

3. p.: Alef remekül emelt Zulj elé, akit három hazai védő sem vett észre, így 13 méterről a bal alsóba lőtt. 0-1!

13. p.: Pinto lőtt kapura 20 méterről, ám Lenzsér blokkolt, azonban a labda Dárdai elé került, aki 15 méterről a jobb alsó sarokba tekert. 0-2!

19. p.: Fiola és Pinto elől, 19 méterről a bal felső sarokba tekert Haraszti Zsolt. 1-2!

84. p.: Szabó bal oldali beadását hét méterről, középről a kapuba fejelte Ádám Martin. 2-2!

90+4. p.: Nagy adott középre egy szögletet, amit Papp a kapu elé csúsztatott, majd Lenzsér egy lépésről a hálóba továbbította fejjel a labdát. 3-2!

A következő fordulóban a Paks a Mezőkövesdet fogadja, míg a Vidi a ZTE vendége lesz.

Paksi FC-MOL Fehérvár FC 3-2 (1-2)
Paks, 1619 néző, v: Bogár
Paks: Nagy G. – Tamás (Sajbán, 62.), Kinyik, Lenzsér – Osváth, Papp K., Szabó Bá. (Böde, a szünetben), Balogh B. (Windecker, 62.), Medgyes S. (Szabó J., a szünetben) – Haraszti (Nagy R., 78.), Ádám
Fehérvár: Kovács D. – Fiola, Lüftner (Szendrei, 77.), Rus – Nego, Rúben Pinto (Evandro, 69.), Alef, Zulj, Hangya – Dárdai (Kovács I., 83.), Kodro (Nikolics, 69.)
gólszerzők: Haraszti (19.), Ádám (85.), Lenzsér (94.), illetve Zulj (3.), Dárdai (13.)
sárga lap: Szabó J. (56.), Kinyik (92.), illetve Rúben Pinto (34.), Alef (61.), Kodro (67.), Dárdai (71.), Kovács D. (77.), Rus (86.), Szendrei (89.)