Paks-Kisvárda: hétperces rövidzárlat

Megszakadt a sorozat.

Paks-Kisvárda 1-3 (0-2 )

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: HÉT PERC ALATT KÉT KISVÁRDA GÓL

Bár a harmadik találat volt a végső döfés a gyengén muzsikáló paksi védelmen, a hét perc alatt bekapott két gól, döntőnek bizonyult. Camaj szabdrúgása után már nem tudott megujúlni a Paks.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: DRITON CAMAJ

A montenegrói támadó remek napot fogott ki. Gól és gólpassz a mai mérlege, ami kiváló játékkal párosult. Szabadrúgásgólját még sokáig ismételni fogják.

17. p: Navrátilt ugratta ki Kelebeljov, aki védőjét megelőzve 8 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát. 0-1!

24. p: Camaj előbb kiharcolt egy szabadrúgást a baloldalon, majd ő is állt a labda mögé. Jobbal, védhetetlenül csavart a rövid felsőbe. Gyönyörű találat! 0-2!

52. p: Camaj baloldali szögletére Karabeljov érkezett a legjobban, aki megelőzve védőjét 5 méterről a kapuba fejelt. 0-3!

63. p: Gyurkits baloldali beadását, Windecker négy méterről fejelte a kapuba 1-3!

KÖVETKEZŐ FELADAT:

A 7. fordulóban a Kisvárda a Honvédot fogadja, míg a Paks, Kecskemétre látogat.

OTP Bank Liga, 6. forduló:
Paksi FC-Kisvárda Master Good 1-3 (0-2)
Paks, 1604 néző, v.: Antal
gólszerzők: Windecker (63.), illetve Navratil (17.), Camaj (24.), Karabeljov (52.)
sárga lap: Haraszti (32.), illetve Hej (49.)
Paks: Rácz – Osváth (Vas, a szünetben), Lenzsér, Kádár, Szabó J. – Papp (Nagy R., 73.), Windecker – Sajbán (Bőle, a szünetben), Haraszti (Gyurkits, 60.), Szabó B. (Balogh B., a szünetben) – Varga B.
Kisvárda: Hindrich – Hej, Vranjanin, Kovacic, Peteleu – Karabeljov, Ötvös (Melnyik, 72.) – Navratil (Vida, 85.), Lucas (Makowski, 66.), Camaj (Asani, 66.) – Ilievszki (Mesanovic, 66.)

Az mti beszámolója

Lendületesen, már-már agresszíven kezdett a Kisvárda, és amellett, hogy egyáltalán nem engedte kibontakozni a Paksot, két remek egyéni megmozdulással hamar kétgólos előnyre tett szert. Miközben a vendégek a folytatásban gyors kontratámadásokból próbáltak veszélyeztetni – többször is sikerrel -, az első félidő második felében a hazaiak is eljutottak az ellenfél tizenhatosáig, de kaput eltaláló lövésük egy sem akadt.

A szünetben cserékkel frissítette csapatát a házigazdákat irányító Waltner Róbert, de ez sem használt, a Kisvárda egy szögletet követően tovább növelte előnyét. A Paks ezután mindent megtett a szépítésért, ez kisvártatva össze is jött, de többre már nem futotta az erejéből, illetve Hindrich kapus minden további próbálkozást hárított.
A Kisvárda sorozatban harmadik bajnokiját nyerte meg 3-1-re.