Paks-Budafok: örülhettek a magyar futball szerelmesei

Öröm volt a kezdőcsapatokra nézni.

Paks-Budafok 4-1

22 magyar játékossal a pályán vette kezdetét a Paks és a Budafok összecsapása, amit a hazai fél nyert meg 4-1-re. A Budafok egy öngól után nagyon hamar hátrányba került, nem is tudott felállni a padlóról Csizmadia csapata, csak a szépítésre futotta. A győzelmükkel Bognár legényei már a dobogót ostromolják, míg a Budafok nem tudott elmozdulni a kieső helyről.

Magyar Aranylabda 2020: Gulácsi, Szoboszlai vagy Willi Orbán? – NB1.hu

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: A MAGYAR FUTBALLISTÁK

Manapság már ritkaságszámba megy, hogy egy NB I-es mérkőzésen 11-11 magyar lép pályára kezdőként. A Paks esetében ez ugyan megszokott, de most külön öröm volt látni, hogy Csizmadia Csaba is 11 honfitársunkat küldte a pályára kezdőként.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: AZ ÖNGÓL

Már a második percben hátrányba került a Budafok, ráadásul egy nagyon szerencsétlen esett után. Ilyen hamar öngólt véteni a meccsen kicsit megfoghatta a csapatot, majdnem egy óra kellett ahhoz, hogy magához térjen a Budafok.

2. p.: Osváth jobb oldalról adta középre a labdát, amit Jagodics egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába továbbított. 1-0

18. p.: Nagy indította parádésan Szabót, aki 14 méterről egy hatalmas gólt vágott a bal alsóba. 2-0

54. p.: Nagyot a tizenhatoson belül buktatta Kovács, tizenegyes. A labda mögé Hahn János állt oda, aki magabiztosan a jobb alsóba lőtt. 3-0

62. p.: Takács Roland a remek cselei után, 22 méterről a kapura lőtt, a labdába Hegedüs csak beleérni tudott, de védeni nem. 3-1

90+1. p.: Egy hazai kontra után Bognár István önzetlenül az ötös sarkától Szendreihez passzolt, aki hét méterről a kapuba talált. 4-1

A következő fordulóban a Paks a Puskás Akadémiához utazik, míg a Budafok a Honvédnál vendégeskedik.

Paksi FC-Budafoki MTE 4-1 (2-0)
Paks, zárt kapus, v.: Pillók
Paks: Hegedűs – Tamás O., Böde, Lenzsér – Osváth, Bognár I., Bertus (Bognár D., 88.), Szabó J. – Hahn (Szendrei, 88.), Ádám (Szakály, 66.), Nagy R. (Sajbán, 69.)
Budafok: Póser – Margitics (Huszti A., 64.), Jagodics, Oláh, Zeke (Medgyes, a szünetben) – Filkor (Romic, a szünetben), Csonka – Ihrig-Farkas (Takács, a szünetben), Kovács D., Szabó M. – Zsóri
gólszerzők: Jagodics (2., öngól), Szabó J. (19.), Hahn (55., 11-esből), Szendrei (92.), illetve Takács (62.)
sárga lap: Tamás O. (32.), Lenzsér (58.), illetve Jagodics (59.), Medgyes (66.)