Olyan történt a Fradival, ami ebben a szezonban sosem

Tűzijáték és parádé Felcsúton.

PUSKÁS AKADÉMIA-FERENCVÁROS 1-1 (1-0)

Egészen parázs, magas színvonalú és felfokozott állapotú meccset játszott egymással a Puskás Akadémia és a Ferencváros. Mindkét csapatnak számos helyzete adódott, ám "csupán" egy-egy gól született: az első félidő végén Slagveer volt eredményes, a mérkőzés hajrájában Uzuni talált be szabadrúgásból, ezt követően pedig már nem változott az eredmény – annak ellenére, hogy benne volt a levegőben az újabb gól. A Ferencvárossal olyan történt, mint ebben a szezonban még egyszer sem: egymást követő második bajnokijukat nem tudták megnyerni, a DVTK elleni vereség végett két 2021-es találkozón egy pont a mérlegük.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: A KÉT VÉDELEM

A tűzijáték főszereplője volt a két kapus, Tóth és Dibusz, valamint az előttük tornyosuló védelem, Nuneséknek és Blazicéknak is többször kellett hatalmas mentést produkálniuk.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: A KIMARADT ZICCEREK

Mindkét csapat győzhetett volna, kapufa, nagy védés egyaránt volt, akárcsak kihagyott ziccerek: a második félidő elején Kiss Tamás, majd Tokmac is elpuskázott egy óriási ziccert – ennek tükrében is reális lehet a döntetlen.

43. perc: Remekül akciózott a Puskás, Kiss Tamás centerezésére Slagveer érkezett, aki közelről a hálóba lőtt. 1-0

81. perc: 18 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a Fradi, Uzuni tekert szép mozdulattal a kapuba. 1-1

A Puskás az MTK-hoz, a Fradi a Budafokhoz látogat.

Puskás Akadémia FC-Ferencvárosi TC 1-1 (1-0)

PAFC: Tóth B. – Szolnoki (C), Nunes, Spandler, Nagy Zs. – Corbu (Plsek, a 65.), Urblík – Slagveer, Knezevic, Kiss T. – Mance

FTC: Dibusz (C) – Botka (Gera D., a 70.), Blazic, Dvali, Heister – Somalia (Haratin, az 50.), Laiduni (Skvarka, a 80.) – Zubkov, Tokmac (Redzic, a 80.), Uzuni – Isael (Vécsei, a 80.)

gólszerzők: Slagveer (43.) ill. Uzuni (81.)
sárga lap: Kiss T. (21.), Nagy Zs. (73.), Urblík (73.) ill. Heister (46.), Botka (59.), Isael (72.)

Puskás-FTC: Rebrov a Fradi sérültjeiről is beszélt – reakciók – NB1.hu