Női foci: nem sokon múlt a magyar válogatott bravúrja – reakció

Szép a jövő!

AZ MLSZ JELENTÉSE:

"Női A-válogatottunk közel járt a bravúrhoz skóciai vb-selejtezőjén, de a házigazdák a hajrában lőtt góljukkal 2-1-re megnyerték a találkozót.

A budapesti 2–0-s vereség után idegenben is megmérkőzött Margret Kratz csapata a skót női válogatottal. A vb-selejtező találkozó előtt négy nappal kezdődött az együttes összetartása, a keret Vecsésen találkozott, majd Glasgow-ba utazott, ahol a nyári férfi Európa-bajnokság egyik helyszínéül is szolgáló, több mint 100 éves – 1903-ban megnyitott – Hampden Parkban lépett pályára.

Az utazókeretből minden játékos a szövetségi kapitány rendelkezésére állt a mérkőzésen. A kezdőcsapatba bekerült Németh Diána is, aki ezzel 17 évesen debütált a felnőtt válogatottban, Vágó Fanni pedig 130. alkalommal öltötte magára a címeres mezt.

Ellenfelünk, a skót csapat jelenleg Spanyolország mögött a második a vb-selejtező csoportunkban (mindkét együttes 6 pontot gyűjtött előzőleg) és 22. a FIFA-világranglistán. Mi a csoport negyedik és a világranglista 44. helyéről vártuk a találkozót.

Jól kezdte csapatunk a mérkőzést, melyre 6500 néző látogatott ki. Felvettük a versenyt a skótokkal, akik sokáig kapura lövésig sem jutottak el. Az első helyzet a 9. percben alakult ki, amikor egy szabadrúgást követően Kovács Laura egy akrobatikus mozdulattal fel tudott szabadítani, de a labda Beattie elé pattant, akinek lövését Szőcs Réka védte.

Hiába támadtunk mi is, hamarosan mégis bajba kerültünk: Sipos Lilla egy felfutás közben térdsérülést szenvedett és már a 14. percben le kellett cserélni, helyére az MTK 18 esztendős játékosa, Pápai Emőke állt be. Próbáltuk bátran letámadni ellenfelünket, a skótok legközelebb a 27. percben voltak újra veszélyesek, akkor Frimshaw elől húzta le a labdát Szőcs Réka.

A félidő utolsó 15 percében aztán feljött a skót csapat, amely mindenképp meg akarta szerezni a vezetést a szünet előtt, a 33. percben egy szöglet után volt nagy szükségünk Szőcs Rékára, hogy ez ne sikerüljön nekik. Támadásokat mi is vezettünk, de a hajrában a házigazdák jártak közelebb a gólszerzéshez, ami a 42. percben sikerült is nekik: Docherty beadását Ross csúsztatta meg, a labda így Grimshawhoz került, aki nem hibázott és megszerezte második gólját a válogatottban (1–0).

A második félidő sem kezdődött jól, már az első percekben Csiszár Henrietta szorult ápolásra, így egy rövid ideig emberhátrányban futballoztunk, de szerencsére csapatkapitányunk folytathatta a mérkőzést.

A skótok úgy kezdtek a szünet után, ahogy az első félidő végén játszottak, többet birtokolták a labdát és próbálták mielőbb megduplázni góljaik számát. Az 53. percben mégis mi találtunk be! Pápai Emőke szerzett labdát a skót kapu közelében és Zeller Dórához passzolt, ő továbbított Vágó Fannihoz, és válogatottsági- és gólrekorderünk megszerezte az egyenlítő találatot (1–1).

A folytatásra frissített Margret Kratz szövetségi kapitány és hamarosan beállt Savanya Csilla és Kocsán Petra is, akik Fenyvesi Evelint és Németh Diánát váltották. A második játékrészben is méltó ellenfelei voltunk a papíron előrébb tagsált skót válogatottnak, amely támadott ugyan, de próbálkozásai rendre elakadtak hősiesen helytálló védelmünkön. Veszélyesek azonban nem tudtunk lenni az ellenfél kapujára.

Az utolsó tíz percre Vachter Fannit (Pápai Emőke helyett) és Csányi Diánát is (Vágó Fanni helyett) pályára küldte a szövetségi kapitány.

A hajrában igyekeztünk kijönni a nyomás alól, de a skótok is minden áron három pontot akartak szerezni. Ahhoz, hogy megőrizzük a döntetlen állást, a 89. percben Szőcs Réka bravúrja kellett, akire egy az egyben vezethette Cuthbert a labdát, de az ETO kapusa nagyot mentett.

A rendes játékidő utolsó másodperceiben azonban már ő sem tudott védeni, egy szögletet követően Corsie állította be a végeredményt (2–1).

–Remek mérkőzést játszottunk, különösen az első félidőben hozott teljesítmény tetszett. A végén azt gondoltam, meg tudjuk csinálni és pontot szerzünk, de az utolsó 15 percben sok szögletet végzett el az ellenfél és az egyikből megszerezték a győztes gólt. Az eredménynek természetesen nem örülök, de azzal teljesen elégedett vagyok, amit ma láttam a lányoktól, láttam az agresszivitást, a koncentrációt, az elhivatottságot. A technikában és kombinációs játékban nagyon jók a játékosaink, amivel meg tudtuk lepni az ellenfelet, gyorsaságban és a gondolkodásunk sebességében viszont még fejlődnünk kell. Három fontos játékosunk, Mosdóczi Evelin, Turányi Lilla és Csiki Anna is hiányzott a védelemből, csak Szabó Viktória játszott az alap csapatból, a másik három védőnk, aki kezdett nagyon fiatal és még nem játszott korábban együtt. Szőcs Réka pedig nagyszerű teljesítményt nyújtott ma. Összességében tehát elégedett vagyok, úgy gondolom, szép jövő áll előttünk – nyilatkozta Margret Kratz szövetségi kapitány az mlsz.hu-nak."

Női világbajnoki selejtező, 3. forduló, B csoport:
Skócia-Magyarország 2-1 (1-0)

Magyarország: Szőcs Réka – Szabó Viktória, Papp Luca, Kovács Laura, Németh Diána – Csiszár Henrietta, Zeller Dóra, Fenyvesi Evelin, Nagy Virág – Sipos Lilla, Vágó Fanni. Csereként pályára lépett: Savanya Csilla, Pápai Emőke, Vachter Fanni, Csányi Diána, Kocsán Petra

gólszerzők: Grimshaw (42.), Corsie (90.), illetve Vágó (56.)

Az állás: 1. Skócia 9 pont/3 mérkőzés, 2. Spanyolország 6/2, 3. Ukrajna 3/1, 4. Magyarország 0/3 (1-11), 5. Feröer-szigetek 0 (1-21)

A csoportból az első jut ki a vb-re, a második helyezett a pótselejtezőben folytatja szereplését.