Nemzetközi foci: A Chelsea nyerte a rangadót Manchesterben!

NB1.hu - 2016. december 03. szombat 22:42
Európa - Alexis Sánchez beérte Diego Costát a góllövőlistán.
Kép forrása: premierleague.com

Anglia

A Premier League 14. fordulójának nyitó mérkőzésén Cahill öngóljával vezetett az első félidőben a Guardiola vezette City. A szünet után azonban Conte együttese megmutatta, hogy miért is vezeti az angol bajnokságot. Hatalmas mentális erőről tanúbizonyságot téve Costa, Willian és Hazard góljaival megnyerte a rangadót! Ugyanez nem mondható el a hazai oldalon, hiszen Agüero és Fernandinho is kiállni kényszerült egy-egy durvaság miatt, nem bírta elviselni a vereséget a két labdarúgó. A City ezzel maradt harmadik a tabellán.

A tavalyi bajnok Leicester City 2-1-re kikapott a Sunderland otthonában- A bajnokcsapatnak ez volt a hetedik veresége a szezonban, és már csak két pont választja el a kiesőhelytől. A nap zárómérkőzésén az Arsenal 5-1-re győzött a West Ham United ideiglenes otthonában. Az Ágyúsoknál Alexis Sánchez, ezzel feljött a góllövőlista élére a szintén 11 gólos Diego Costa mellé.

Premier League, 14. forduló

Manchester City–Chelsea 1–3 (Cahill 45. – öngól, ill. D. Costa 60., Willian 70., E. Hazard 90.)

Kiállítva: Agüero 96., Fernandinho 97. (mindkettő Manchester City)

Sunderland–Leicester City 2–1 (Huth 64. – öngól, Defoe 77., ill. Okazaki 80.)

Tottenham Hotspur–Swansea City 5–0 (Kane 39. – tizenegyesből, 49., Szon Hung Min 45+1., Eriksen 70., 92.)

Crystal Palace–Southampton 3–0 (Benteke 33., 85., Tomkins 36.)

Stoke City–Burnley 2–0 (Walters 20., Muniesa 35.)

West Bromwich Albion–Watford 3–1 (J. Evans 16. Brunt 34., Phillips 91., ill. Kabasele 60.)

West Ham United–Arsenal 1–5 (A. Carroll 83., ill. Özil 24., Sánchez 72., 80., 86., Oxlade-Chamberlain 84.)

Németország

Csapatkapitánya és egyik legjobb játékosa, Ibisevic nélkül is győzni tudott a Hertha BSC Wolfsburgban. Pedig a szünetre még hazai előnnyel vonultak a csapatok, Mayorel és Seguin góljaira Plattenhardt válaszolt a berliniek részéről. A szünetben ismét hathatott a Dárdai-mágia, hiszen a Hertha Esswein és Kalou révén megfordította a mérkőzést, utóbbi a 91. percben lőtt büntetőjével döntötte el a drámai találkozót!

Továbbra is veretlen Szalai Ádám együttese, a Hoffenheim, amely ezúttal a Köln csapatát győzte le fölényesen. A magyar válogatott csatár nem lépett pályára.

Az esti mérkőzésen a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 2-1-re legyőzte a Schalkét, ezzel újra élre állt a Bundesligában, három pont az előnye a Bayern München előtt.

Bundesliga, 13. forduló

Wolfsburg–Hertha 2–3 (Mayoral 12., Seguin 18., ill. Plattenhardt 16., Esswein 69., Kalou 91. – 11-esből)

Hoffenheim–Köln 4–0 (Wagner 8., 67., Toljan 39., Uth 89.)

Dortmund–Mönchengladbach 4–1 (Aubameyang 7., 69., Piszczek 15., O. Dembélé 64., ill. Raffael 6.)

Bayer Leverkusen–Freiburg 1–1 (Calhanoglu 60., ill. Haberer 31.)

Werder Bremen–Ingolstadt 2–1 (Kruse 24., Bartels 76., ill. Suttner 58.)

RB Leipzig–Schalke 2–1 (Werner 2. – 11-esből., Kolasinac 47. – öngól., ill. Kolasinac 31.)

Spanyolország

A játéknap előtt sereghajtó Granada együttese megszerezte első győzelmét a spanyol bajnokságban, miután házigazdaként 2-1-re legyőzte az Európa Liga-címvédő Sevillát a 14. forduló szombat délutáni nyitómeccsén. A Sevilla legutóbb három évvel ezelőtt tudott bajnoki meccset nyerni a Granada vendégeként.

A címvédő Barcelona 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a listavezető Real Madriddal a spanyol bajnokság 14. fordulójának szombati rangadóján. Részletes beszámoló a linkre kattintva érhető el!

A nap zárómérkőzésén az Atlético Madrid gólnélküli döntetlent játszott az Espanyollal.

Primera División, 14. forduló

Granada–Sevilla 2–1 (Andreas Pereira 27., Lombán 56., ill. Ben Yedder 95.)

FC Barcelona–Real Madrid 1–1 (Suárez 53., ill. S. Ramos 90.)

Leganes–Villarreal 0–0

Atléticó Madrid–Espanyol 0–0

Olaszország

A vártnál simábban intézte el a Serie A őszi meglepetés csapatát, az Atalantát a bajnoki címvédő Juventus együttese. Allegri csapata már két góllal is vezetett a félidőben, Alex Sandro és Rugani voltak a gólszerzők. A szünet után a mérkőzés egyik legjobbja, a horvát Mandzukic is betalált, nagyon megérdemelte a gólt a center. Az Atalanta Freuler révén szépíteni tudott, jelenleg hatodik az olasz bajnokságban a Gasperini legénység!

Serie A, 15. forduló

Juventus–Atalanta 3–1 (Alex Sandro 15., Rugani 19., Mandzukic 64., ill. Freuler (82.)