Nem jöttek ki a gödörből Feczkóék

Sokáig meccsben voltak a vendégek.

VIDEOTON-DVTK 3-0

Lejátszották az NB I 11. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzését, amit a Vidi 3-0-ra megnyert a DVTK ellen. A vendégcsapat nagyon sokáig meccsben volt, közel is járt az egyenlítéshez, ám nem állt mellé a szerencse, kicsit későn is ébredt. A végeredmény nem igazán tükrözi jól a mérkőzés szorosságát, hiszen a Fehérvár a hajrára felőrölte az ellenfelét. A DVTK ezzel nem jött ki a gödörből, nem sok választja el a csapatot a kieső helyektől.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: ROCKOV BRAVÚRJA

1-0-ás fehérvári vezetésnél még koránt sem tűnt biztosnak a hazai győzelem, számos helyzetet ki tudott alakítani a Diósgyőr. A 76. percben Sesztakov passzolt Drazsicshoz, akinek a lövését még Stopira blokkolta, ám Hasani próbálkozott utána lövéssel, amit Rockov bravúrral hárított. Nem sokon múlott a DVTK egyenlítése.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BUDU ZIVZIVADZE

Rengeteget próbálkozott egész meccsen, folyamatosan dolgozott, de úgy tűnt, hogy semmi nem jön össze neki. Azonban a 80. percben Nego rúgatott vele egy gólt, így boldogan vonulhatott le a pályáról a meccs után.

35. perc: Bamgboye bal oldali beadását ketten sem érték el, Hegedűs lemaradt Nikolicsról, aki három méterről a bal alsóba lőtt. 1-0

80. perc: Houri indította Negót, aki az ötös sarkától önzetlenül középra adott és Zivzivadze két méterről a kapuba bombázott. 2-0

90+1. perc: Sesztakov lökte fel a tizenhatoson belül Petrjakot, büntető. A sértett állt a labda mögé és magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 3-0

A következő körben a Vidi a ZTE-t látja vendégül, míg a DVTK Mezőkövesdre utazik.

MOL Fehérvár FC – Diósgyőri VTK 3-0 (1-0)
Mol Aréna Sóstó, zárt kapuk mögött, v.: Bognár T.
Fehérvár: Rockov – Bolla, Musliu, Stopira, Fiola – Alef (Rus 84.) – Nego, Houri, Bamgboye – Nikolics (Hangya 71.), Zivzivadze (Petrjak 84.)
DVTK: Danilovic – Szűcs K., Karan, Hegedűs J. – Sesztakov, Márkvárt, Max (Iszlai 84.), Memolla (Vági A. 67.) – Grozav (Hasani 67.) – Ivanovszki (Makrai 84.), Drazic
gólszerző: Nikolics (36.), Zivzivadze (80.), Petrjak (91., 11-esből)
sárga lap: Bolla (73.), illetve Max (45.), Sesztakov (75.)