Nagyot lépett az FTC a bajnoki cím megvédése felé

Sokatmondó kettős csere a DVSC-nél.

FTC-DVSC 3-0

Hatalmas lépést tett a Ferencváros a bajnoki címe megvédése felé.

A szombati játéknap úgy kezdődött, hogy a második Kisvárda hazai pályán 2-1-re kikapott a Mezőkövesdtől, majd utána a Gyirmót-Puskás Akadémia mérkőzésnek 1-1 lett a végeredménye.

Az FTC meg teljesen megérdemelten győzte le a DVSC-t 3-0-ra.

Az eredményeknek köszönhetően a második felcsútiak előtt már 9, míg a harmadik várdaiak előtt 11 pont a zöld-fehérek előnye.

A Ferencváros alaposan belekezdett a Loki ellen, Hrabinának kétszer is védenie kellett még azelőtt, hogy a 8. percben megszerezték volna a vezetést a hazaiak.

A kapott gól után pár perccel Dibusz bizonyította be, hogy továbbra is remek formában van, majd a félidő derekán ismét remekül védett.

A 39. percben kettőre növelte az előnyét a Ferencváros, és innentől kezdve fokozatosan törte meg a DVSC ellenállását.

Az 59. percben Ryan Mmaee lőtt kapufát, majd Dzsudzsák ellőtte a vendégek puskaporát, amikor balról, 14 méterről lőtt a bal alsó sarok mellé.

Sokatmondó volt, amikor Joan Carrillo lecserélte a két legrutinosabb játékosát, Varga Józsefet és Dzsudzsák Balázst, ami érthető volt, hiszen a következő fordulóban a Gyirmótot fogadják a debreceniek.

A 74. percben Zachariassen végleg eldöntötte a három pont sorsát, majd pár pillanattal később kihagyott egy ziccert.

A zöld-fehérek sikere megérdemelt, a DVSC-n 1 pontot hozott a jobbik kieső helyen lévő Gyirmót, a két csapat között jelenleg 6 egység a különbség.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: DIBUSZ DÉNES
A jobb csapat nyert megérdemelten, de ehhez az is kellett, hogy ameddig nem igazolódott be a papírforma, Dibusz remek védésekkel segítette a csapatát.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: A 11. PERC
Három perce vezetett az FTC, amikor Dorian Babunszki ziccerbe került, de rontott, mert Dibuszba lőtt…

GÓLOK TÖRTÉNETE:
8. p.: Civic bal oldali, ballábas beadását középről, 5 méterről a bal alsó sarokba fejeli Charleston mellől Tokmac. Határozatlan volt a Loki védője. 1-0

39. p.: Tokmac passza után Marquinhos 15 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 2-0

74. p.: Ryan mmaee 15 méterről fejen találja Hrabinát, a labda Zachariassenhez pattant, aki 11 méterről fejelt a kapu bal oldalába. 3-0

OTP Bank Liga, 27. forduló:
Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 3-0 (2-0)

Groupama Aréna, 9137 néző, v.: Berke
gólszerzők:
Nguen (8.), Marquinhos (39.), Zachariassen (73.)
sárga lap: Marquinhos (61.), Gavric (84.)

Ferencvárosi TC: Dibusz – Botka, Blazic, Kovacevic (S. Mmaee, 56.), Civic – Vécsei (Zachariassen, 67.), Esiti – Zubkov (Somália, 76.), Nguen, Marquinhos (Gavric, 67.) – R. Mmaee

Debreceni VSC: Hrabina – Kusnyír (Baranyai, 80.), Pávkovics, Deslandes, Charleston – Varga J., Baráth P. – Bódi (Bévárdi, a szünetben), Da. Babunszki, Dzsudzák (Ugrai, 63.) – Do. Babunszki